HC Olomouc vyšetřuje policie, ale přípravu na sezonu to neovlivňuje

Lavinu spekulací vyvolalo odstoupení jednatele hokejové Olomouce Jiřího Dopity z místa asistenta trenéra extraligového mužstva. V Olomouci se mezi fanoušky od té doby mluví o prodeji klubu, trestních oznámeních, vyšetřování jeho činnosti policií a nejisté budoucnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiři Dopita | Foto: Karolina Martinková

Vyšetřování případu, který se týká hokejového klubu Olomouc, potvrdila mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

„V tomto případu probíhají úkony ve fázi přípravného řízení trestního a v této chvíli nemáme bohužel informace, které bychom mohli sdělit veřejnosti.“

Nic bližšího nikdo ze zúčastněných neprozradil. Jiří Dopita se od svého odstoupení z funkce asistenta trenéra odmítá k čemukoliv vyjádřit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou Olomouc vyšetřuje policie, ale o prodeji klubu se zatím nejedná a přípravu na sezonu to neovlivňuje

Generální manažer klubu Erik Fürst se na setkání s novináři ve středu pouze omezil na prohlášení, že nedošlo k žádnému jeho osobnímu sporu s Jiřím Dopitou a vztah mezi nimi je normální. Hovořil také o spekulacích o prodeji klubu.

„Nevím nic o tom, že by se klub měl prodávat,“ řekl Fürst.

Vyjádřit se k současné situaci nechce ani Bohdan Nerušil, který vinil klub už v únoru z podvodu týkajícího se převodu hokejistů a jejich práv na účast v mládežnických soutěžích. Právě on má stát za současným policejním vyšetřováním olomouckého hokeje.

Ani vyšetřování policie na stadionu, ani odstoupení Jiřího Dopity z funkce asistenta trenéra a spekulace o prodeji klubu neovlivňují atmosféru v extraligovém celku.

„Je to jeho osobní věc, asi to tak cítil. Momentálně trénovat nechce, je u nás Honza Tomajko, který to vzal po něm a myslím si, že to bude fungovat. Trenéři si mezi sebou určitě řeknou co a jak, ale kabina to absolutně nepocítila,“ tvrdí kapitán olomouckého mužstva Martin Vyrůbalík.

Tomáš Minarčík, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme