HC Slavia má proti Liberci třetí a poslední matchball

Někdy se sice říká: ,,Ráno moudřejší večera," ale v případě hokejové extraligy je to obráceně. Však také například dnešní večer určí zbývajícího semifinalistu play off České pojišťovny. Liberec a Slávii čeká rozhodující sedmé čtvrtfinálové utkání. A v jakém duševním rozpoložení se tedy ocitají aktéři večerního zápasu?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec-Slavia (ilustr. obr.) | Zdroj: ČTK

Slávisté samozřejmě nejásají nad tím, že za stavu 3:1 na zápasy dvakrát neuspěli. Spoléhají ovšem na to, že trenér Růžička je dokáže v dané chvíli optimálně nabudit - tak jako se mu to v klíčových utkáních play off povedlo už vícekrát.

,,Růžička je dost zkušený, odehrál jsem pod ním spoustu zápasů play off, takže vím, že to nijak nehrotí, snaží se nás uklidňovat a zdravě nabudit. Musíme hrát svoji aktivní hru, napadat, hrát do těla, zkrátka vnutit náš styl soupeři,“ plánuje slávistický útočník Michal Vondrka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavia nebo Liberec, boj o semifinále play off vrcholí

A obránce sešívaných Jiří Vašíček má na paměti ještě něco.

,,V důležitých zápasech kdo dá první gól, tak je na koni, takže si k tomu něco řeknem. Víme trošku, co od nich čekat, takže nevím, proč bychom neměli postoupit,“ říká odhodlaně Vašíček.

K postupu ale musí slávisté překonat obra Vošvrdu

A čím si mohou dodávat odvahy liberečtí? Například pomyšlením na výborné výkony brankáře Tomáše Vošvrdy, který vstoupil do čtvrtfinálové série v nezáviděníhodné situaci - to jest za stavu 1:3 na zápasy, a soupeřovy střelce od té stačil pořádně otrávit. Ani po minulém duelu v Praze se ale nezkoušel hrdě bušit do hrudi a spíše ho zajímal další osud Bílých tygrů v play off.

,,Určitě nám to pomůže, protože jsme podali týmový výkon a tudíž máme do dalšího zápasu na čem stavět,“ říkal po šestém utkání na Slavii liberecký Vošvrda

Notoričtí optimisté v řadách libereckých fanoušků už vidí svůj tým v semifinále. Těm dalším třeba přidělává vrásky na čele fakt, že Slavia má za sebou docela bohatou a hlavně úspěšnou praxi z rozhodujících utkání play off. Vždyť z 10-ti takovýchto zápasů prohrála pouze jediný. Ale že by si liberecký kapitán Petr Nedvěd právě s tím dělal těžkou hlavu? To určitě nehrozí.

,,Bilance nás moc nezajímá, to je voda pod mostem! Nás zajímá další důležitý zápas, musíme si pro vítězství jít střídání po střídání a ne koukat daleko. Udělali jsme krok k tomu, abychom sérii otočili. A je hrozně důležité, že jsme si sami dokázali, že tady můžeme Slavii porazit,“ ví Nedvěd.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme