Hemský oslavil svůj 500. zápas v NHL gólem a asistencí

Dva kanadské body si v NHL při výhře Edmontonu Oilers 6:2 na ledě Nashvillu připsal v nočním utkání český hokejový útočník Aleš Hemský, který zároveň nastoupil k 500. utkání v zámoří. Vidět byl i Vladimír Sobotka v dresu St. Louise. Ani jeho branka ale nezabránila prohře Blues s Los Angeles 2:3.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Edmonton rozhodl během sedmi minut první třetiny, když na 2:0 zvyšoval Hemský střelou zápěstím nad rameno finského brankáře Pekky Rinneho. V přesilovce pak ještě pardubický rodák nahrál na trefu Jeffa Petryho. První bod v sezoně zaznamenal ve svém dvacátém utkání obránce Oilers Ladislav Šmíd.

Ve 45. minutě přihrál na druhý gól Jordana Eberleho. Dvě branky za vítěze vstřelil i Shawn Horcoff. Křivka výkonů hokejistů Edmontonu tak opět změnila strmě směr. Chicago totiž v sobotu rozdrtili 9:2, včera ovšem podlehli v Dallasu místním Stars 1:4.

Gólově se v úterním programu NHL prosadil i další český hokejista Vladimír Sobotka, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Čtyřiadvacetiletý útočník pomohl St. Louis střelou z levého kruhu srovnat skóre s Los Angeles na 2:2, ale hostující hráči kontrovali za necelé dvě minuty gólem Willieho Mitchela a těsné vedení udrželi až do závěrečné sirény.

Bývalý kapitán Philadelphie Mike Richards, který byl v létě vyměněn do Los Angeles, se v novém působišti po slabším začátku rozehrává. V posledních čtyřech utkáních skóroval pětkrát a dnes navíc Richards proti hráčům St. Louise vyhrál 15 ze 16 vhazování.

Úspěšný den hostujících týmů podtrhli hokejisté Toronta, kteří deklasovali Tampu Bay na jejím ledě 7:1. Mužstvo Maple Leafs rozhodlo v závěru první třetiny, kdy dvěma góly v přesilových hrách odskočili soupeři na 3:1, pak už náskok pouze narůstal.

NHL:

Tampa Bay - Toronto 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Branky: 9. Lecavalier - 20. a 44. Bozak, 1. MacArthur, 18. Connolly, 38. Colborne, 45. Lupul, 55. Crabb. Střely na branku: 28:26

St. Louis - Los Angeles 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Steen, 52. Sobotka - 28. Kopitar, 45. M. Richards, 55. Mitchell. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.178

Nashville - Edmonton 2:6 (0:3, 0:0, 2:3)
Branky: 52. Tootoo, 60. Blum - 10. a 56. Horcoff, 16. a 45. Eberle (na druhou Šmíd), 12. Hemský, 53. Petry (Hemský). Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.838

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít