Hertl dal vítěznou branku proti Edmontonu. Dařilo se i Pavelcovi

Ve skvělých výkonech ve svém premiérovém ročníku v NHL pokračuje hokejista Tomáš Hertl. V dresu San Jose si tentokrát připsal vítězný gól v utkání s Edmontonem. Sharks vyhráli na ledě Oilers 3:1.

Tomáš Hertl čeká na příležitost před branku edmontonského gólmana Devana Dubnyka | Zdroj: Reuters

Chvíle čerstvě dvacetiletého Hertla přišla v závěru první třetiny, kdy odchovanec pražské Slavie prostřelil Devana Dubnyka z předbrankového prostoru po přihrávce Joea Thorntona. Celkově se Hertl trefil v letošní sezóně již podvanácté.

Dvaatřiceti úspěšnými zákroky a čtyřmi chycenými nájezdy z pěti pomohl Ondřej Pavelec k výhře Winnipegu nad Philadelphií 3:2 po penaltovém rozstřelu.

I díky výkonům českého brankáře zvítězili Jets počtvrté v řadě od prohry s Chicagem, ve které musel Pavelec po nepovedených výkonech střídat.

Další český gólman Marek Mazanec své utkání nedochytal. Dvaadvacetiletý bankář Nashvillu byl v Pittsburghu na konci druhé třetiny za stavu 1:4 střídán a ani ve svém třetím startu v soutěži si nepřipsal vítězství.

Skóre se v závěrečném dějství už neměnilo a Predators tak zaznamenali čtvrtou prohru za sebou.

Výsledky NHL:

Buffalo - Toronto 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. Ott, 36. Foligno, 60. Ehrhoff - 27. Smith. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.070.

New Jersey - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 54. King, 60. Kopitar. Střely na branku: 26:21. Diváci: 12.168.

Pittsburgh - Nashville 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Dupuis, 16. Neal, 28. Letang, 39. Sutter - 3. Bourque. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 39 minut, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procenta. Střely na branku: 33:18. Diváci: 18.606.

Carolina - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. E. Staal, 44. Bowman, rozhodující sam. nájezd Terry - 39. Perry, 48. Penner. Střely na branku: 23:30. Diváci: 14.802.

Columbus - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Umberger, 18. Anisimov - 20. Galchenyuk, 28. Eller, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 25:40. Diváci: 11.562.

Ottawa - Boston 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 20. Neil, 42. Spezza (M. Michálek), 46. Cowen, 51. Ryan - 7. Eriksson, 10. Marchand. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.538.

Detroit - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 16. a 19. Franzén (na druhou Kindl), 40. DeKeyser (Kindl) - 6. Laich, 44. Ovečkin, 52. Latta, rozhodující sam. nájezd Bäckström. Střely na branku: 37:33. Diváci: 20.066.

Minnesota - Florida 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 5. Parise, 14. Pominville, 52. Coyle - 44. Kopecký, 49. Huberdeau. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.102.

Winnipeg - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 55. Byfuglien, rozhodující sam. nájezd Little - 7. Hartnell, 12. Simmonds. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Střely na branku: 38:34. Diváci: 15.004.

Edmonton - San Jose 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Jakupov (Hemský) - 16. Pavelski, 18. Hertl, 24. Marleau. Střely na branku: 31:37. Diváci: 16.839.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít