Hertl dal vítězný gól San José a stal se první hvězdou zápasu, bodoval i Jaškin

Hokejový útočník Tomáš Hertl přispěl v nedělním utkání NHL jedním gólem k výhře San José 4:1 ve Vancouveru a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Z českých hráčů bodoval ještě Dmitrij Jaškin, který se asistencí podílel na vítězství St. Louis 5:2 v Carolině. Až v pátém utkání po 44. narozeninách vyšel naprázdno Jaromír Jágr a s Floridou podlehl v Minnesotě 1:3.

Tomáš Hertl (vpravo) slaví svůj gól proti Vancouveru ve třetí třetině, San Jose vyhrálo 4:1 | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

San José prohrávalo ve Vancouveru, kterému kvůli zranění chyběl Radim Vrbata, po dvou třetinách 0:1, ale v závěrečné části gólovou smrští otočilo zápas.

Obrat odstartoval Joe Pavelski a za dvě a půl minuty přidal tečí druhou branku Hertl. V přesilové hře pět na tři zvyšoval Patrick Marleau a výhru zpečetil při závěrečné power play Justin Braun.

Jaškin stál v úvodu prostřední třetiny u zrodu důležité trefy na 2:2, když v rohu kluziště pomohl vybojovat kotouč pro skórujícího Davida Backese. Hosty vyrovnávací gól nakopl a dalšími brankami Kylea Brodziaka, Robbyho Fabbriho a Alexe Pietranela ovládli zápas.

Carolina v utkání citelně postrádala kapitána Erika Staala, který byl hodinu před začátkem střetnutí vyměněn do New Yorku Rangers, a zápas nakonec dohrávala jen na devět útočníků.

Minnesota zvítězila ve své aréně poprvé od 28. prosince a prolomila sérii devíti domácích proher. Zápas rozhodl v 51. minutě Erik Haula, který skóroval ze samostatného úniku a zlomil tím nerozhodný stav 1:1.

Čeští hráči Jiří Hudler a Jakub Kindl, které Florida získala před uzávěrkou přestupů, by se k týmu měli připojit v úterý. Naopak premiéru si v novém působišti odbyl Tomáš Fleischmann a s Chicagem porazil lídra soutěže Washington 3:2.

Výsledky NHL:

Chicago - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. P. Kane, 39. Toews, 53. Rasmussen - 7. Johansson, 57. Kuzněcov. Střely na branku: 23:30. Diváci: 22 218. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Rasmussen (oba Chicago), 3. Johansson (Washington).

Carolina - St. Louis 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 9. Skinner, 10. Hainsey - 3. Rattie, 21. Backes (Jaškin), 32. Brodziak, 47. Fabbri, 47. Pietrangelo. Střely na branku: 34:40. Diváci: 15 128. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Skinner (Carolina), 3. Brodziak (St. Louis).

Minnesota - Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 6. Coyle, 51. Haula, 60. Pominville - 28. Ekblad. Střely na branku: 27:18. Diváci: 19 093. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Luongo (Florida).

Boston - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Miller - 15. a 29. Callahan, 12. Killorn, 31. Stamkos z tr. střílení. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).

Vancouver - San José 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Branky: 24. D. Sedin - 45. Pavelski, 47. Hertl, 55. Marleau, 59. Braun. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Hamhuis (Vancouver), 3. Pavelski (San José).

Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 17., 38. a 42. Perry, 46. Perron - 20. Martinez, 30. Pearson. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Vatanen, 3. Despres (všichni Anaheim).

Edmonton - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 51. Lander, 52. Draisaitl, 57. Davidson - 38. Cizikas. Střely na branku: 26:37. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Hall, 3. Lander (všichni Edmonton).