Hertl, Michálek a Palát zářili v NHL. Gudas byl jediným střelcem Philadelphie

Hokejový útočník Ondřej Palát byl za vítězný gól zápasu Tampy s Arizonou vyhlášen za druhou hvězdu zápasu. Stejné ocenění získal i Milan Michálek z Toronta a Tomáš Hertl ze San José za tři asistence. Na led se vrátil Jakub Voráček, ale jediným střelcem Flyers při prohře s Pittsburghem byl obránce Radko Gudas.

Hokejista Tampy Bay Ondřej Palát

Hokejista Tampy Bay Ondřej Palát | Zdroj: Reuters

Ondřej Palát pomohl ukončit čtyřzápasovou sérii výher Arizony 57 sekund před koncem první třetiny. Jeho střelu z pravé strany útočného pásma brankář Louis Dominque do poslední chvíle neviděl a nestačil zareagovat, když mu kolem betonu prošla do sítě.

Kojoti se snažili vyrovnat, jejich útočnou snahu ale vynuloval brankář Ben Bishop. Gólman byl po zápase vyhlášen první hvězdou zápasu před Palátem. Konečnou výhru Tampy 2:0 završil do prázdné branky Nikita Kučerov.

Milan Michálek potvrdil výbornou třetí třetinu Toronta v zápase s Buffalem. Maple Leafs prohrávali po polovině zápasu 0:1. Pak ale český útočník založil akci, po které Nylander vyrovnal a po zvratu ve třetí třetině po kličce završil domácí vítězství 4:1.

Stejným poměrem vyhráli také San José Sharks a u tří ze čtyř tref byl Tomáš Hertl. Z jeho práce těžili Joel Ward, Joe Thorton i Joe Pavelski. Sharks rozhodli během tří minut třetí třetiny, během kterých vstřelili 3 góly.

Gólově se prosadili i Aleš Hemský, který dal poslední gól Dallasu při výhře na NY Islanders 3:0, a Radko Gudas. Český obránce byl ale jediným střelcem Philadelphie při domácí prohře s Pittsburghem.

Dobrou zprávou pro Flyers může být návrat Jakuba Voráčka po zranění. Za 14 minut na ledě se ale neprosadil.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Gudas - 23. Daley, 37. Hagelin, 39. Kunitz, 59. Letang. Střely na branku: 17:35. Diváci: 19 967. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Hagelin (oba Pittsburgh), 3. Mason (Philadelphia).

Minnesota - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 36. Jones, 41. Zucker, rozhodující nájezd Parise - 38. Terry, 54. J. Staal. Střely na branku: 32:33. Diváci: 19 044. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Jones, 3. Parise (všichni Minnesota).

San José - New York Rangers 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Ward (Hertl), 46. Thornton (Hertl), 48. Ward, 50. Pavelski (Hertl) - 38. Boyle. Střely na branku: 52:26. Diváci: 16 888. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Hertl, 3. Pavelski (všichni San José).

Toronto - Buffalo 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 35. Nylander (M. Michálek), 47. Carrick, 56. Marinčin, 57. M. Michálek - 5. Gionta. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18 829. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. M. Michálek, 3. Carrick (všichni Toronto).

Ottawa - Montreal 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 13. Pageau, 33. Lazar, 43. Methot, 44. Chiasson, 58. Zibanejad. Střely na branku: 44:30. Diváci: 19 722. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Hammond, 3. Phaneuf (všichni Ottawa).

Florida - Detroit 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 11. Bjugstad (Hudler), 28. Trocheck, 33. Purcell - 40. a 60. Dacjuk, 19. Tatar, 44. Larkin, 49. Glendening. Střely na branku: 26:30. Diváci: 10 817. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Glendening (oba Detroit), 3. Bjugstad (Florida).

Columbus - New Jersey 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Branky: 42. a 47. Bjorkstrand, 12. Atkinson, 15. Jones, 23. Jenner, 42. Karlsson - 26. a 41. Palmieri, 29. Henrique. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14 447. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Jenner, 3. Wennberg (Columbus).

Dallas - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34. Eakin, 48. Eaves, 58. Hemský. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Eakin (oba Dallas), 3. Greiss (NY Islanders).

Vancouver - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 37. Brouwer, 52. Tarasenko, 59. Schwartz. Střely na branku: 19:50. Diváci: 18 402. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Elliott, 3. Tarasenko (oba St. Louis).

Arizona - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. Palát, 60. Kučerov. Střely na branku: 32:36. Diváci: 14 183. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Domingue (Arizona).

Los Angeles - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Pearson, 23. Martinez - 26. Randell. Střely na branku: 20:28. Diváci: 18 373. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Marchand (Boston), 3. Martinez (Los Angeles).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít