Hertl nahrál na vítězný gól San Jose, které dělí od finále Stanley Cupu už jen jedna výhra

Hokejisté San Jose ovládli pátý duel finále Západní konference NHL, když zdolali St. Louis 6:3 a už jen jedna výhra je dělí od postupu do posledního kola play-off. Na dnešním triumfu Žraloků se jednou asistencí podílel i český útočník Tomáš Hertl, který na začátku třetí třetiny nahrál na vítězný gól Pavelskiho.

Český útočník Tomáš Hertl (48) v zápase proti St. Louis

Český útočník Tomáš Hertl (48) v zápase proti St. Louis | Zdroj: Reuters

Diváci v St. Louis byli v noci na dnešek svědky zajímavé přestřelky, která v každé třetině nabídla po třech gólech.

Jako první se mezi střelce zapsal Marc-Edouard Vlasic ze San Jose, jemuž ke střeleckému úspěchu svou aktivitou v předbrankovém prostoru pomohl i Tomáš Hertl.

Úvodní dvacetiminutovka však nakonec patřila domácím, kteří díky gólům Jadena Schwartze a Troye Brouwera otočili vývoj utkání na svou stranu.

Jágr se na Světovém poháru nepředstaví. Z turnaje se omluvil

V dalším průběhu hry, jenž nabídl i rvačku mezi hostujícím Romanem Polákem a Dmitrijem Jaškinem, se už ale více dařilo Žralokům, kteří zbývající dvě třetiny ovládli pokaždé v poměru 2:1.

Rozhodující gól nakonec padl na začátku závěrečné třetiny poté, co Tomáš Hertl nahrávkou z rohu našel Brenta Burnse, jehož střelu následně ideálně tečoval Joe Pavelski.

Na čtvrtý gól Žraloků již hráči domácího celku nedokázali odpovědět – bylo tomu přesně naopak, když do konce zápasu inkasovali při vlastní power play ještě dvakrát.

Hráči San Jose tak získali v sérii třetí výhru a už jen jedna další je dělí od toho, aby si poprvé v historii zahráli finále Stanley Cupu.

Západní konference - 5. zápas:

St. Louis - San Jose 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky: 8. Schwartz, 16. Brouwer, 32. Fabbri - 25. a 60. J. Ward, 39. a 41. Pavelski (na druhou Hertl), 4. Vlasic, 60. Tierney. Střely na branku: 21:27. Diváci: 19.372. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Fabbri (St. Louis), 3. J. Thornton (San Jose). Stav série 2:3.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít