Hertl pomohl gólem a přihrávkou k výhře Sharks, Fleischmann k bodu Floridě

Gól a asistenci si v NHL připsali Tomášové Hertl a Fleischmann. Zatímco Herltovo San José zvítězilo, Fleischmannova Florida získala bod. Za New Jersey nenastoupili Jaromír Jágr ani Patrik Eliáš, přesto Devils vyhráli. Gól Radka Gudase a 2 asistence Andreje Šustra pomohly k jednoznačné výhře Tampy Bay.

Tomáš Fleischmann (uprostřed) se raduje z teprve druhého gólu v sezoně

Tomáš Fleischmann (uprostřed) se raduje z teprve druhého gólu v sezoně | Zdroj: Reuters

Hala San José Sharks viděla jedenáctigólovou přestřelku s Bostonem, který sice po první třetině vedl 2:0, ve 28. Minutě už ale prohrával 2:3, když při přesilovce Tomáš Hertl připravil pozici pro Tommyho Wingelse. Gólové hody ale pokračovaly a 20 minut před koncem byl stav 4:4.

Třetí třetinu ovládli Sharks. Tyler Kennedy a Joe Pavelski získali domácím dvoubrankový náskok, na konečných 7:4 uzavřel skóre Český mladík Tomáš Hertl, který zasunul puk za gólmana Raska po odrazu o zadní mantinel.

Floridským Panthers se vstup do domácího zápasu s Columbusem nepodařil a v úvodu druhé třetiny prohrávali už 0:3, ve 23. minutě ale třicetiletý Tomáš Fleischman zakončil přečíslení dva na jednoho a o dvě minuty později připravil další snížení pro Nicka Bjugstada.

Skvělou pětiminutovku Panters korunoval opět Bjugstad vyrovnáním na 3:3 a zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, v něm se ze zisku druhého bodu radovalo mužstvo Columbusu.

Za New Jersey Devil nenastoupili Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, ani déle zraněný Martin Havlát, přesto Devils v Torontu ukončili pětizápasovou sérii porážek a zvítězili 5:3. Jágr vynechal první zápas za poslední 2 sezony v NHL.

Dvě asistence si na začátku 3. třetiny připsal Marek Židlický, po jehož akcích hosté odskočili do tříbrankového náskoku.

Gólový účet střetnutí Tampy Bay s Buffalem otevřelo ve třetí minutě nahození Radka Gudase, které propadlo mezi betony brankáře Enrotha, ve druhé třetině se dvakrát předvedl další český obránce Lightning Andrej Šustr, jehož přihrávky pomohly zvýšit náskok na 4:0. Tampa Bay nakonec zvítězila 5:0.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Vancouver 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. a 34. Richardson, 32. Matthias. Střely na branku: 21:31. Diváci: 18.463. Hvězdy zápasu: 1. Richardson, 2. Läck, 3. Matthias (všichni Vancouver).

Carolina - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. Sjomin - 3. Beagle, 56. Fehr. Střely na branku: 30:28. Diváci: 10.783. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Holtby (oba Washington), 3. Sjomin (Carolina).

Toronto - New Jersey 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 26. Santorelli, 32. Kadri, 60. Kessel - 5. Gelinas, 28. Gionta, 37. Cammalleri, 47. Bernier (Židlický), 52. Henrique (Židlický). Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.877. Hvězdy zápasu: 1. Gelinas, 2. Bernier (oba New Jersey), 3. Santorelli (Toronto).

Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Zibanejad - 32. Nelson, 54. Cizikas. Střely na branku: 21:25. Diváci: 20.511. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Cizikas (oba NY Islanders), 3. Anderson (Ottawa).

Detroit - Dallas 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. a 54. Helm, 12. Weiss, 19. Dacjuk, 48. Quincey - 5. Sceviour, 35. Seguin. Střely na branku: 29:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Helm, 2. Quincey, 3. Weiss (Detroit).

Tampa Bay - Buffalo 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 3. Gudas, 25. Stamkos, 26. Morrow (Šustr), 34. Garrison (Šustr), 59. Connolly. Střely na branku: 35:13. Diváci: 17.767. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Gudas, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).

Florida - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. a 28. Bjugstad (na první Fleischmann), 23. Fleischmann - 2. Foligno, 10. Atkinson, 21. Jenner, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 55:20. Diváci: 7.788. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad (Florida), 2. Johansen, 3. Bobrovskij (oba Columbus).

Nashville - St. Louis 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Forsberg, 20. Nystrom, 22. Ribeiro, 50. Wilson - 6. a 24. Tarasenko, 53. Schwartz. Střely na branku: 24:32. Diváci: 16.409. Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro (Nashville), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).

Calgary - Colorado 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 23. a 59. Wideman, 42. Glencross, 62. Monahan - 34. Duchene, 35. Holden, 55. Tanguay. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.561. Hvězdy zápasu: 1. Wideman, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Duchene (Colorado).

Arizona - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. a 30. D. Brown, 36. Stoll, 50. Martinez. Střely na branku: 26:43. Diváci: 12.254. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. D. Brown, 3. Martinez (všichni Los Angeles).

San Jose - Boston 7:4 (0:2, 4:2, 3:0)
Branky: 21. a 28. Wingels (na druhou Hertl), 23. a 44. Kennedy, 35. a 52. Pavelski, 56. Hertl - 1. a 29. Smith, 3. Campbell, 33. Krug. Střely na branku: 44:24. Diváci: 17.404. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Sheppard, 3. Kennedy (všichni San Jose).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít