Hertl rozhodl o výhře San Jose Sharks. Prosadili se i Hemský a Plekanec

Útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl svým sedmým gólem v sezoně rozhodl o výhře nad Dallasem 4:3 v prodloužení. Ve stejném zápase se mezi střelce zapsal i Aleš Hemský. K bodu pomohly Montrealu také dva body Tomáše Plekance.

Tomáš Hertl se raduje z gólu v utkání s Montrealem

Tomáš Hertl se raduje z gólu v utkání s Montrealem | Zdroj: Reuters

Aleš Hemský se mezi střelce Dallasu zapsal poprvé od poloviny listopadu. V San José ukázal šikovné ruce a povedeným blafákem otevřel gólový účet souboje týmů vyznávajících zelené barvy.

Na vyrovnávací gól v úvodu druhé třetiny přihrával Vlasicovi Tomáš Hertl. Mladý útočník Sharks se ale nejvíc předvedl v prodloužení, když přesnou střelou zajistil domácím výhru 4:3. Šlo o jeho sedmý gól v sezoně, první vítězný.

Tomáš Plekanec byl nejaktivnějším hráčem Montrealu v St. Louis. Během zápasu devětkrát vystřelil na branku a zaznamenal dva kanadské body. Poprvé ve druhé třetině přihrál Paciorettymu, který získal Canadiens vedení 2:1

Šest minut před koncem si produktivní dvojice vyměnila role, Max Pacioretty nabídl střelu Plekancovi, který krátkým nápřahem překonal Briana Elliotta v domácí brance a „Habs“ vedli 3:2.

Hlavním hrdinou zápasu byl i přes gólman Blues Elliott, který kryl 46 ze 49 střel a dovedl zápas do prodloužení, které rozhodl Jori Lehtera. St. Louis vyhrálo 4:3. Tomáš Plekanec byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Gólovou asistenci zaznamenali další dva Češi. Jakub Voráček byl předposlední součástí rychlé přesilovkové kombinace Philadelphie. Po jeho přiťuknutí vyrovnával Wayne Simmonds zápas proti newyorským Rangers na 2:2. V nájezdech se ale český útočník neprosadil a vítězství 3:2 slaví Jezdci.

Michael Frolík rozehrál od mantinelu souhru, kterou v zápase Edmontonu s Calgary zakončil mladík Sam Bennett v úvodní gól hostů. Oilers ale v polovině třetí třetiny vyrovnali a úspěšnější byli i v rozstřelu.

Statistika NHL:
Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Schenn, 51. Simmonds (Voráček) - 17. Miller, 25. Kreider, rozh. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19.843. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Miller, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

San Jose - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. a 48. Vlasic (na první Hertl), 32. Tierney, 62. Hertl - 12. Hemský, 41. Seguin, 49. Speza. Střely na branku: 39:35. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic (oba San Jose), 3. Spezza (Dallas).

St. Louis - Montreal 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. Fabbri, 32. Stastny, 55. Rattie, 63. Lehterä - 24. Subban, 31. Pacioretty (Plekanec), 54. Plekanec. Střely na branku: 22:49. Diváci: 19.501. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Lehterä (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).

Los Angeles - Ottawa 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Branky: 19. Carter, 28. Lecavalier, 44. Toffoli - 32. Chiasson, 49. Ryan, 49. Pageau, 54. Zibanejad, 60. Borowiecki. Střely na branku: 33:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. Karlsson (Ottawa).

Boston - Toronto 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 21. Bergeron, 60. Marchand - 5. Komarov, 38. Matthias. Střely na branku: 45:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Krug (všichni Boston).

Buffalo - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. Varone, 17. Schaller, 28. E. Kane, 36. Franson - 43. Johansson. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Varone, 3. Schaller (všichni Buffalo).

Nashville - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Nystrom, 47. Josi, 59. Forsberg. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.302. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Josi, 3. Nystrom (všichni Nashville).

Arizona - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Boucher, 41. Palmieri. Střely na branku: 38:16. Diváci: 11.745. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Boucher, 3. Stempniak (všichni New Jersey).

Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Fayne, rozh. nájezd Purcell - 11. Bennett (Frolík). Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hiller (Calgary), 2. Talbot (Edmonton), 3. Brodie (Calgary).

Columbus - Colorado 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Dubinsky, 59. Johnson - 27. Wagner. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17.776. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Johnson, 3. Dubinsky.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít