Hertl se blýskl dvěma góly, Pastrňák dvakrát asistoval

Český útočník Tomáš Hertl přispěl v pondělním utkání NHL dvěma góly k výhře hokejistů San José 6:3 na ledě St. Louis a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Dvě asistence zaznamenal David Pastrňák a jednu David Krejčí, jejich Boston ale prohrál s Columbusem 4:6. V dresu Montrealu také jednou přihrál Tomáš Plekanec, Canadiens ale nestačili na Nashville a prohráli 1:2 na nájezdy.

Tomáš Hertl dává jeden ze svých dvou gólů v zápase San Jose proti St. Louis

Tomáš Hertl dává jeden ze svých dvou gólů v zápase San Jose proti St. Louis | Zdroj: ČTK

Hertl byl autorem prvních dvou gólů v utkání. Nejprve v 5. minutě otevřel skóre po hbitém výpadu zpoza branky, v 11. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty pohotovou dorážkou v přesilové hře. Svým třináctým a čtrnáctým zásahem v sezoně tak navázal na trefu v minulém duelu proti Carolině.

Ve 13. minutě dostal Žraloky do tříbrankového vedení Logan Couture a brankář domácích Brian Elliott se předčasně stěhoval na střídačku. Vedle tří inkasovaných gólů měl na svém kontě i dvanáct zákroků, hosté totiž přestříleli St. Louis v první třetině rozdílem 17:7. Blues sice dokázali snížit na 2:3, jenže Sharks pak znovu utekli do vedení 5:2 a vítězství už si pohlídali.

Boston v souboji s Columbusem od začátku zápasu dotahoval ztrátu, když prohrával 0:1, 1:2, 2:4, 3:5 a vždy se přiblížil pouze na rozdíl jediného gólu. Tři minuty před koncem třetí třetiny odvolali Bruins brankáře a po přihrávkách Pastrňáka a Davida Krejčího snížil na 4:5 Loui Eriksson, o 42 sekund později ale v pokračující power play pečetil výhru Blue Jackets trefou do prázdné branky obránce Dalton Prout.

Výsledky NHL:

Boston - Columbus 4:6 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 12. a 58. Eriksson (na obě Pastrňák, na druhou Krejčí), 23. a 43. Beleskey - 11. a 21. Jenner, 31. W. Karlsson, 38. Hartnell, 55. Saad, 58. Prout. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Jenner (Columbus), 2. Beleskey (Boston), 3. Murray (Columbus).

St. Louis - San José 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Branky: 18. Backes, 32. Tarasenko, 50. Bouwmeester - 5. a 11. Hertl, 13. a 32. Couture, 48. a 59. J. Thornton. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19 371. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Hertl (oba San José), 3. Tarasenko (St. Louis).

Montreal - Nashville 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Gallagher (Plekanec) - 4. Arvidsson, rozhodující sam. nájezd Smith. Střely na branku: 29:30. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Josi (oba Nashville), 3. Condon (Montreal).

Washington - Arizona 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 27. Kuzněcov, 49. Ovečkin, 49. M. Richards - 24. Connauton, 50. Murphy. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. M. Richards, 2. Ovečkin, 3. Kuzněcov (všichni Washington).