Hertlova senzace v NHL: 4 góly v utkání! San José rozdrtilo Rangers 9:2

Český hokejový útočník Tomáš Hertl, který zažívá první sezonu v NHL, předvedl v nočním utkání San José s New Yorkem Rangers parádní představení, když si připsal čtyři góly a přispěl k výhře Sharks nad Rangers 9:2. Kanadské body sbírali i Jaromír Jágr s Patrikem Eliášem v dresu New Jersey, Devils ale prohráli ve Vancouveru 2:3 v prodloužení.

Tomáš Hertl si v dresu San Jose připsal čtyři branky v jednom utkání

Tomáš Hertl si v dresu San Jose připsal čtyři branky v jednom utkání | Zdroj: Reuters

Devatenáctiletý Hertl, kterého San José draftovalo před touto sezonou NHL, už má na kontě po třech utkáních šest branek a jednu asistenci, se 7 body tak vede celkovou tabulku produktivity NHL.

V utkání s Rangers se Hertl prosadil dvakrát v prostřední třetině utkání, v 50. minutě pak završil hattrick.

Hertl má podporu trenéra, klubu i spoluhráčů, těší Lenera

Ani to ale nebylo všechno, jen o tři minuty později přidal čtvrtou branku, dokonce tak, že protáhl hokejku mezi svýma nohama a pak vystřelil. Už podruhé za sebou byla česká hokejová superstar vyhlášena nejlepším hráčem utkání. Navíc je Tomáš Hertl nejmladším hokejistou v NHL od března 1988, který dal čtyři branky v jediném zápase.

Tomáš Hertl slaví vydařené představení v utkání San Jose s New Yorkem Rangers | Foto: Reuters

Kanadské body sbírali v nočním programu NHL také Jaromír Jágr s Patrikem Eliášem, oba si připsali jednu branku a jednu asistenci, jenomže Devils navzdory vedení 2:0 nakonec podlehli Vancouveru 2:3 v prodloužení. Na vítězství v nové sezoně tak New Jersey stále čeká.

00:00 / 00:00

Robert Kysela okomentoval vystoupení Tomáše Hertla ve vysílání Večerního Radiožurnálu

Tomáš Hertl na jaře na Švédských hrách řekl, že fintu, kterou předvedl při své čtvrté brance, začal trénovat poté, co ji viděl u bývalého hráče Litvínova Roberta Kysely. A pětačtyřicetiletý bývalý útočník o svém nástupci říká:

" Mám na Tomáše Hertla jednoznačný názor, že od doby, kdy Česká republika vyprodukovala Jardu Jágra, tak je to další hokejista, který by mohl dosáhnout jeho kvalit a myslím si, že to těmi brankami v NHL jen potvrzuje."

Výsledky NHL:

Toronto - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Lupul - 37. Sarich, 43. Parenteau. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19 388.

NY Islanders - Phoenix 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 16. a 35. Tavares, 2. Regin, 32. Donovan, 38. McDonald, 53. Bailey - 33. Hanzal (Vrbata). Střely na branku: 28:34. Diváci: 10 288.

Philadelphia - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Schenn (Voráček), 8. Coburn - 40. Boyes. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19 589.

Buffalo - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 32. Hodgson, 39. McBain - 34. Johnson (Palát), 46. Purcell, 62. Killorn. Střely na branku: 23:34. Diváci: 18 243.

Nashville - Minnesota 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. F. Forsberg, 6. Wilson, 12. Nyström z trest. střílení - 5. Parise, 28. Spurgeon. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17 196.

Pittsburgh - Carolina 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 15., 46. a 54. J. Jokinen, 22. Martin, 49. Glass - 34. E. Staal, 44. Gerbe. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 451.

Vancouver - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 29. D. Sedin, 34. Edler, 63. Garrison - 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 910.

San Jose - New York Rangers 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Branky: 30., 33., 50. a 53. Hertl, 5. Vlasic, 8. Boyle, 29. Nieto, 30. Couture, 56. Braun - 4. B. Richards, 49. Dorsett. Střely na branku: 47:20. Diváci: 17 562.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít