Hertlova trefa San Jose nestačila, Sharks první finále Západu v St. Louis prohráli

Český hokejista Tomáš Hertl potřetí v letošním play-off NHL skóroval. Jeho gól v úvodním finále Západní konference ale San Jose k vítězství nepomohl. Žraloci na ledě St. Louis padli 1:2.

Tomáš Hertl (vpravo) slaví svůj gól proti Vancouveru ve třetí třetině, San Jose vyhrálo 4:1 | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

San Jose v prvním finálovém klání Západní konference prohrávalo od šestnácté minuty. Na jejím začátku poslal Blues do vedení David Backes, který v přesilové hře tečoval střelu Kevina Shattenkirka od modré čáry.

Vedení ale St. Louis vydrželo jen 34 vteřin. Rána Joea Pavelského byla tečována dokonce dvakrát, přičemž jako poslední se puku dotkl Tomáš Hertl bruslí.

Český útočník se v play-off NHL střelecky prosadil po šesti zápasech. Na konci dubna vstřelil v prvním čtvrtfinále branku Nashvillu, který San Jose tehdy zdolalo 5:2.

Ve druhé třetině měli navrch Sharks, kteří na branku první hvězdy večera Briana Elliota vyslali šestnáct střel, zatímco domácí otestovali Martina Jonese jen pětkrát.

Jenže právě Jones nakonec v polovině druhé periody inkasoval rozhodující gól, když mu za záda propadla rána Joriho Lehtery.

V závěrečné dvacetiminutovce už branka nepadla. St. Louis si tak v úvodním finále Západní konference připsalo výhru 2:1. Druhý duel je na programu v noci na středu ve dvě hodiny ráno středoevropského letního času.

Druhé finále Východu se hraje v noci na úterý ve stejný čas. Tampa Bay, jejíž barvy hájí i dva Češi Ondřej Palát s Andrejem Šustrem, vede v sérii s Pittsburghem 1:0.

Semifinále play off NHL:

Západní konference - 1. zápas:

St. Louis - San Jose 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Backes, 30. Lehterä - 16. Hertl. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19 483. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Backes, 3. Lehterä (všichni St. Louis). Stav série: 1:0.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít