Hlavně byla výborná parta, prohlásil o českém týmu Jaromír Jágr

Čeští hokejisté si odváží z mistrovství světa na Slovensku bronzové medaile. V divácky atraktivním utkání o třetí místo zdolali v Bratislavě Rusko 7:4. Jaromír Jágr sice tentokrát neskóroval, celkově ale dokázal na letošním šampionátu, že i v devětatřiceti letech má stále týmu co dát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr s bronzovou medailí a trofejí za třetí místo | Zdroj: ČTK

Češi především museli zmobilizovat síly. Po prohraném semifinále bylo hodně těžké najít nejen ty psychické, ale i fyzické.

„Nebylo to jednoduchý se na to připravit. Já osobně můžu říct, že po zápase se Švédy jsem si šel lehnout v půl osmý a spal jsme do jedný hodiny druhýho dne. Prostě to na mě padlo, takhle unavený jsem dlouho nebyl. Když se daří a vyhrává, tak jedeš na vítězný notě a na tý energii. A to skončilo,“ připustil Jaromír Jágr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlavně byla výborná parta, prohlásil o české týmu Jaromír Jágr

Hvězdný český útočník dá hodně na pocity. Co proto tušil před druhým utkáním na šampionátu proti Rusku?

„Věděl jsem, že obě strany budou utahaný. To je důležitý. A i kdyby to nebyla pravda, tak je důležitý si to řikat, že na tom nejsou o nic líp. Bylo to o tom se na to připravit. A hlavně jsme si řikali, abysme to neotevřeli! A viděl si prvních deset minut – skóre 2:2. Já myslel, že to bude 12:12. Takže jsme s nima hráli otevřenej hokej, což díky bohu, že jsme si brzo uvědomili a začali jsme hrát úplně jinak,“ konstatoval Jaromír Jágr.

Devětatřicetiletý hráč ale neodjíždí ze Slovenska úplně spokojený. „Důležitý je, co si budeme pamatovat my jako hráči. Důležitý je, co si budete pamatovat vy jako novináři. Důležitý je, co si budou pamatovat fanouškové. Zlatá medaile perfektní, na třetí místo si podle mě nikdo nevzpomene za pár let. Vždcky se znaj akorát vítězové!“

Přesto si odváží Jágr z Bratislavy i pozitivní zážitky. „Ale na druhou stranu ten pocit, že jsme odehráli výbornej turnaj, to nám nikdo neveme. A hlavně byla výborná parta. Až dá se říct na půl zápasu se Švédama, kdy jsme to prostě neunesli. A možná jsme narazili na mužstvo, který bylo ten den lepší než my, hráli chytřejš než my. My jsme se nikdy nedostali do pozice, kdy jsme prohrávali. A možná moc brzo jsme to otevřeli a udělali jsme chyby. Až tady na to, to byl výbornej turnaj.“

Chybělo loňské štěstí

Převažovala proto po skončení zápasu o třetí místo radost z bronzu nebo zklamání, že hokejisté neobhájili titul?

„Tam jde hlavně o ty pocity. Tak určitě je to škoda, že to není zlato, ale vyhrávat pořád nemůžeš. Díky bohu, že se nám to povedlo minulej rok, nikdo to nečekal. Jednou máš neskutečný štěstí. Možná, kdyby sme měli trochu štěstí z minulýho roku, tak to mohlo být úplně jiný. Tady ty situace nemůžeš režírovat. To jsou životní situace, který přicházej a odcházej,“ zdůraznil po posledním utkání české hokejové reprezentace na mistrovství světa Jaromír Jágr.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme