Hlinkův memoriál tradičně zpestřil hokejové léto v Břeclavi

Hokejové mládí si dalo v tomto týdnu dostaveníčko v Břeclavi a Piešťanech. Memoriál Ivana Hlinky je určen hráčům do osmnácti let. Před zraky skautů a známých hokejových osobností mají o motivaci postaráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Memoriál Ivana Hlinky | Foto: Jakub Ptáček

"Je před sezónou a Kanada s Amerikou tady jsou v plné sestavě, takže to bude hodně prestižní," uvědomuje si moc dobře liberecký obránce v dresu reprezentační osmnáctky Kamil Pyrochta. O zájmu o dnes už tradiční klání svědčí přítomnost hokejových osobností v hledišti.

Turnaj si nenechali ujít například reprezentační asistent František Musil, František Kaberle a také útočník Montrealu Tomáš Plekanec. "V Kanadě turnaj hodně sledují a řeší, tudíž i z toho důvodu mě to hodně zajímá. Kluci, co půjdou do draftu, jsou určitě šikovní."

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Memoriálu Ivana Hlinky natáčel reportér Radiožurnálu Pavel Petr

Na turnaji se skutečně představují nejlepší hokejisté této věkové kategorie. Jeho prestiži dodává jméno Ivana Hlinky. Výborného hokejisty a trenéra, strůjce naganského úspěchu, který před devíti lety tragicky zahynul.

"Důležité je, že se podařilo najít vhodný termín. Všechny týmy mohou poskládat nejsilnější sestavy. Ani mistrovství světa osmnáctiletých nemá na soupiskách tak zvučná jména. Jsme rádi, že týmy jezdí, a to v plných sestavách," říká šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener.

Turnaj by se v budoucnu nemusel konat pouze v Břeclavi a Piešťanech. Hlinkův memoriál by totiž mohli vidět diváci i za oceánem."Kanada má obrovský zájem prostřednictvím televizní stanice TSN turnaj dostat do Kanady. Za určitých okolností by se tam za pár let mohlo i hrát," vysvětluje Lener.

Pro Hadamczika bude při nominaci do Soči důležitá momentální forma

Číst článek

Minimálně mediální propagace by byla zajištěna. Z krátkodobé změny by navíc mohl těžit i český mládežnický hokej. Konfrontace se zámořím je nezbytně nutná. "Vytěžili bychom z toho hodně. Jednáme o tom, aby naše výběry do 16, 17,18 a 20 pravidelně jezdily do Kanady na kanadské náklady."

Hráčům navíc takový turnaj otevírá dveře do světa. Jsou pod dohledem, hrají o svou budoucnost.

"Pro skauty je to určitě nejatraktivnější turnaj. V krátkém časovém rozmezí vidí hráče v pěti zápasech. Je o to veliký zájem. Kanada by chtěla hrát o týden později, my ale chceme turnaj pořádat z kraje měsíce, protože mladí hráči potřebují mít čas, aby se zabudovali do extraligových mužstev," vysvětlil na závěr Slavomír Lener.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme