Hnilička neudržel emoce, hokejisté Boleslavi ale dvojnásobné oslabení přežili

Hokejisté Mladé Boleslavi boj o setrvání v extralize nevzdali. Ve druhém utkání baráže porazili Chomutov 6:2 a vyrovnali stav série hrané na 1:1. Středočeši po první třetině ovšem prohrávali 0:2, ve druhé ale čtyřmi góly výsledek otočili.

Gordon Baldwin (vlevo) z Boleslavi a Lukáš Endál z Chomutova bojují o kotouč ve druhém utkání baráže. | Zdroj: ČTK

Obrat jim ale mohl zkazit ten, který by měl naopak hráče na střídačce burcovat. Mladoboleslavský sportovní manažer Milan Hnilička nedokázal ovládnout své emoce.

Za stavu 4:2 si neodpustil komentář k rozhodčím a hráčská lavička domácích dostala dvouminutový trest. Boleslav šla do dvojnásobného oslabení a olympijský vítěz z Nagana by se v tu chvíli asi nejraději propadl do země.

"Věřil jsem, že to ubráníme. Věřil jsem, že za tenhle trest, který jsme dostali, góly nepadají," říkal po utkání Milan Hnilička.

00:00 / 00:00

Sportovní manažer Mladé Boleslavi Milan Hnilička málem překazil svému týmu cestu za výhrou nad Chomutovem

Pro sportovního manažera středočeského klubu tak nastaly těžké chvíle. Vždyť dvojnásobnou přesilovku dohrávali hosté na začátku třetí třetiny. Pokladník posledního celku extraligy si tak jistě přijde na své, výši pokuty ale nikdo z klubu neprozradil.

"Já jsem kluky bránil a za to jsem to dostal," hájil se Hnilička, který s ohledem na výhru zaplatí asi rád. Po první třetině ale domácí museli dohánět dvoubrankové manko.

"Vyříkali jsme si to, hlavně kluci mezi sebou si řekli, že takhle to hrát nejde. Začali jsme dělat fauly, pustili jsme je trošku do zápasu, ale myslím, že jsme je dali dohromady a zápas jsme zvládli," těší Milana Hniličku.

Třetí zápas je na programu ve čtvrtek poprvé na ledě Chomutova. Stav série hrané na čtyři vítězství je nerozhodný 1:1.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít