Hodně mě to mrzí, říká po prohře s Ruskem gólman Kovář

Čeští hokejisté skončili na helsinském Karjala Cupu třetí. Rozhodla o tom jejich porážka s Ruskem 1:2. Češi přitom nad velkým rivalem dlouho vedli, soupeř ale v 55. minutě vyrovnal a deset sekund před koncem rozhodl o vítězství. V brance českého týmu dostal poprvé na turnaji příležitost Jakub Kovář.

Gólman Jakub Kovář dlouho držel proti ruskému týmu české naděje na vítězství, v závěru ale dvakrát inkasoval | Zdroj: ČTK

Je mi jasné, že po takovém zápase, který rozhodl gól deset sekund před koncem vám není asi příliš do řeči. Jaké pocity tedy Jakube zažíváte?

Teď je to moc čerstvé a takové rozporuplné. Samozřejmě na jednu stranu koukám na to, že jsme ztratili deset vteřin před koncem slušně rozehraný zápas, druhá strana je můj osobní výkon. Myslím si, že jsem tam měl pár dobrých zákroků, ale prohráli jsme. A to mě hodně mrzí!

00:00 / 00:00

S gólmanem české hokejové reprezentace Jakubem Kovářem natáčel po utkání proti Rusku Pavel Petr

Do 55. minuty jste držel čisté konto. Hodně jste si věřil v tom utkání, a také pro ten závěr?

Vedli jsme jenom o gól. Věděl jsem, že nesmím myslet na to, že bych mohl udržet čisté konto, že se musím plně soustředit, abych neudělal nějakou chybu. A hlavně myslet na to, abychom náskok uhlídali až do konce. Bohužel se to nepovedlo.

Jak jste viděl tu rozhodující trefu? Co se tam v české obraně a před vaší brankou stalo?

Byl tam nejdřív pokus o střelu na bližší tyč, pak ruský hráč objel branku, nadvakrát tam dorážel a od mojí hokejky se puk odrazil na druhou tyč. Snažil jsem se přesunout, jenže náš obránce se snažil tu střelu chytit a nějak jsme se do sebe zamotali. Ani jeden z nás se nedokázal dostat na tu tyčku, kam pak puk proletěl.

Co rozhodlo o výhře Rusů? Jejich větší důraz před brankou?

Řekl bych, že asi zbytečné vyloučení těsně před koncem. Nebýt toho, tak jsme hráli ten konec v pěti. A věřím tomu, že alespoň do prodloužení bychom to uhráli.

Jaký je pocit z turnaje? První vítězství proti Švédsku, pak ale dvě porážky…

To nám řekne trenér, jestli je spokojený nebo není. Musím říct, že Švédové nebyli na tomto turnaji z nejsilnějších, aspoň že ty jsme porazili. Ale ty těžké zápasy, které byly tady, tak jsme nezvládli.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít