Hokej bude ofenzivní a rychlejší, říká trenér 'dvacítek' Miroslav Přerost

V Kanadě začalo dnes v noci hokejové mistrovství světa hráčů do 20 let. Česká reprezentrace rozehraje první duel ve středu ve dvě hodiny ráno našeho času. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta se ve skupině 'B' v Edmontonu postupně utkají s Dánskem, Kanadou, Spojenými státy a Finskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo MS "20" 2012 | Foto: IIHF.com

První zápas hrajete proti Dánsku, což by měla být povinná výhra. Ta ale nemusí stačit, pokud chcete vylepšit loňské sedmé místo, je to tak?

Určitě to stačit nebude, ale stejně jako loni máme velmi těžké soupeře a nebude jednoduché se proti nim prosadit, ale v každém případě uděláme všechno proto, abychom uspěli.

Jsou nejtěžším týmem mladí Kanaďané?

Ano, to je pravda. V prvním utkání porazili silné Finsko 8:1, což byl velice překvapivý výsledek. I v druhém utkání naší skupiny se zrodil hodně vysoký výsledek, Američané porazili Dány 11:1. Zatím tedy dominuje zámořský styl hokeje.

Poznáváte na vlastní kůži, že v zámoří je juniorský hokej tak moc populární?

Tady je to prostě obrovský hit. Od příletu nás tu provází obrovská skupina novinářů. Fanoušci reagují velice pozitivně na každé setkání s hráči Už jen to, že dnes bylo na zápase Amerika Dánsko 11 tisíc diváků je důkazem toho, že je tento sport tady obrovsky populární.

Jak si čeští hokejisté zvykají na tento enormní zájem?

Tak většina kluků tady hraje, takže o tom ví. Jsou v juniorských klubech a na juniorskou ligu chodí v průměru 5-6 tisíc diváků na zápas, takže zájem je tu opravdu velký.

Říká se, že na těchto juniorských šampionátech se ukazují trendy do budoucna. Co si myslíte, že ukáže toto mistrovství?

Už ukazuje. Hraje se neuvěřitelně ofenzivně, je tu spousta skvělých hráčů a technicky velmi zdatných. Je to hodně rychlý hokej se snahou rychle skórovat. Rozhoduje se v přesilovkách, takže ten trend směřuje k vysoké atraktivitě.

Jan Pokorný, Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme