Hokej o svátcích hráče nijak netěší

Extraligový hokejista - jak známo - není robot, ale člověk. A jako takový může před dnešními zápasy třiatřicátého kola trochu nevraživě pozorovat kalendář, který i letos hráčům a trenérům předčasně uťal vánoční svátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno | Foto: Jana Huzilová

,,Nevim, je to nešťastné řešení. Neznám hokejistu, který by nenadával, že máme zápasy i přes vánoční svátky. Takže pro nás prakticky neexistují, máme volno jen na Štědrý den,“ povzdechne si brněnský útočník Petr Hubáček. Právě Kometa se ani v tento den určitě nemusí obávat poloprázdných tribun. Nicméně fanouškovi, který se přijde podívat na domácí utkání s Libercem, bude zapotřebí se nějak zavděčit.

,,Musíme nabídnout něco, abychom ho přetáhli na svou stranu. Pohádky jsou hezké, kdybych byl fanoušek, nevím, jestli bych nezůstal doma.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokej o svátcích hráče nijak netěší

Když už je řeč o Kometě - zdalipak také zařadila do přípravy na extraligu otužování - to aby byla připravena na utkání s Pardubicemi.

,,Zatím ne, doufám, že žádné nebude. Ale snad se zahřejeme zápasem,“ plánuje Marek Kvapil. A jak se tváří na vánoční hokejové radovánky kladenský obránce Milan Toman?

,,Podle mě je zbytečné o svátcích hrát, víc lidí nechodí. Ale když si to tak rozhodli,“ říká. Stejně uvažují před utkáním v Praze na Slávii i hokejisté Karlových Varů. Ti navíc mají praxi v podobě dvou povánočních startů na turnaji v Davosu.

,,Po dvou letech jsme doma, teď se můžeme na extraligu více soustředit,“ tvrdí útočník Energie Jan Košťál. A s jakými předsevzetími tedy on a jeho spoluhráči usedali ke štědrovečernímu stolu?,,Abychom se nepřejedli salátu a abychom vyhrávali.“

Kolik salátu spotřebovalo o Vánocích to které mužstvo, na to dá odpověď pořad S mikrofonem za hokejem, který začíná v 18 hodin a 15 minut. Vedle dvou zmíněných zápasů navštívíme také další čtyři: Pardubice-Plzeň, Třinec-České Budějovice, Kladno-Vítkovice a Zlín-Litvínov.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme