Hokej patří v USA mezi oblíbené sporty, národní tým ale diváci moc nesledují

Lední hokej se do Spojených států dostal z Evropy už v 19. století a dodnes tam patří mezi nejoblíbenější sporty. Národní tým ovšem nechává Američany chladnými. Spíše než o hokejový šampionát se lidé zajímají o NHL.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američané na MS v ledním hokeji

Američané na MS v ledním hokeji | Zdroj: Reuters

„Hokej je ve Spojených státech velmi populární. Jistě ne jako v Kanadě, kde tuto hru povýšili na náboženství, a jistě ne jako americký fotbal, který je populární po celé zemi, ale populární hokej bezpochyby je,“ myslí si historik Igor Lukeš, který dlouhodobě žije v americkém Bostonu.

Jenže Američané hokejem myslí spíše svou Národní hokejovou ligou, ke které tu a tam patří i pěstní souboje na ledě. Hokejový šampionát v dalekém Rusku je proto často nezajímá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokej sice v USA patří mezi oblíbené sporty, národní tým ale diváci moc nesledují

„New York Times mají každý den velkou sportovní sekci a tam je zmínka o tom turnaji až úplně na konci strany čtyři,“ potvrzuje Lukeš.

Nezájem je možná ovlivněn i skutečností, že Spojené státy vyhrály hokejové mistrovství naposledy před 56 lety. Největším úspěchem amerického hokeje pak je takzvaný zázrak na ledě – Američané na olympiádě v Lake Placid porazili Sovětský svaz a vyhráli zlatou medaili.

„Vyšly o tom knihy a byl o tom dokonce natočen velmi úspěšný film. To byla jedna taková událost, kdy skutečně americký národní tým měl pozornost celé země. Ale to bylo tak výjimečné a zatím se to ještě neopakovalo,“ dodává Lukeš.

Čtvrtfinálové utkání s Českem americké sportovní kanály přenášejí. Obzvlášť na západním pobřeží si ale musí hokejoví fanoušci přivstat – první puk dopadne na ledovou plochu ve čtvrt na šest ráno tamního času.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme