Hokej v Litvínově si maximálně užívám, tvrdí Jakub Petružálek

Mezi špičkovými českými hokejisty je v posledních letech nemálo těch, kteří zkoušejí štěstí v ruské Kontinentální lize. Hráčů mířících z vlastní vůle zpátky domů, je naopak poskrovnu. Jedna z čerstvých výjimek potvrzujících pravidlo se objevila v dresu Litvínova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Formu hokejistů Litvínova brzdí zranění klíčových hráčů | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Užívám si to, po čtyřech letech mě zase baví hokej,“ pochvaluje si útočník Jakub Petružálek.

Není to tak dlouho, co se z vážných rodinných důvodů vrátil z Ruska domů a vzápětí se stal posilou severočeského týmu.

Po pár odehraných zápasech ve žlutočerném dresu se tváří stejně optimisticky jako litvínovští fanoušci, kteří mu hned po jeho příchodu nachystali vřelé přivítání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Navrátilec do Livínovského dresu Jakub Petružálek si pochvaluje především spolupráci s Martinem Ručinským

„To není jen o tom, dojít na stadion a odtrénovat to. Užívám si to jak v kabině, tak na ledě a všechno se snažím dělat na 150%,“ pochvaluje si Petružálek.

K radosti z hokeje slouží litvínovské posile také to, že na extraligovém ledě účinkuje po boku Martina Ručinského.

„Co může být lepší, než si zahrát s Martinem. Je to hráč s velkými zkušenostmi a pamatuji si, jak jsem na něj koukal v televizi, když vyhráli Nagano a další tituly. Spolupráci s ním si teď maximálně užívám.“

A co je z pohledu Jakuba Petružálka na jeho super zkušeném spoluhráči asi nejcennějšího?

„Podrží si puk, počká na mě, až se dostanu za hráče a má stále návyky z NHL. Tvrdé nahrávky, tvrdé střely a na to jsem se těšil,“ popisuje Petružálek.

Stačilo také pár dní na to, aby si litvínovský útočník po návratu z Ruska uvědomil, jak velkou cenu má pro severočeský tým brankář Pavel Francouz.

Hokejista Petružálek je rád, že se vrátil domů. Většinu platu pošle na charitu

Číst článek

„Pouze nevykrývá prostor, ale snaží se hledat puky a vyloženě je chytat. To je vidět i při přesilovkách, kdy si hledá skuliny. I při nájezdech je mu strašně těžké dát gól, což dobře vím z tréninků.“

Díky několikaleté průpravě v Kontinentální lize nemá Jakub Petružálek problém s přísnějším metrem extraligových sudích. Ne všichni jeho současní spoluhráči jsou ale na tom stejně.

„Pořád se to opakuje dokola, držení a hákování. Když to uděláme před naší brankou, tak nikdo neřekne ani slovo. Ale útočných faulů bychom se měli vyvarovat, to nás může v budoucnu stát vítězství,“ vysvětluje Jakub Petružálek.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme