Hokejista Boleslavi Bahenský si v ELH nezahraje 5 zápasů

Hokejista Zdeněk Bahenský si v Tipsport extralize pět zápasů nezahraje. Útočníka Mladé Boleslavi potrestala disciplinární komise Asociace profesionálních klubů za faul na kladenského Milana Hluchého ve středeční dohrávce 45. kola. V samotném zápase vyloučili rozhodčí Bahenského na pět minut a do konce zápasu za zákrok do oblasti hlavy a krku.

Zdeněk Bahenský z Mladé Boleslavi (vpředu) a Jan Alinč z Ústí se přetahují ve čtvrtém utkání baráže, ve kterém Středočeši zvítězili 4:2. | Zdroj: ČTK

Bahenský v 19. minutě dohrávky 45. kola v Mladé Boleslavi nadvakrát atakoval hostujícího Milana Hluchého. Rozhodčí mu udělili trest na pět minut a do konce utkání, protože jeho faul byl posouzen jako zákrok do oblasti hlavy a krku.

Bahenský teď musí vynechat nadcházející zápasy do 19. února včetně. Budou to zápasy v Litvínově, Pardubích, Liberci, proti Vítkovicím a na ledě Sparty. Nastoupit může nejdříve v dohrávce 43. kola proti Plzni, která čeká Bruslařský klub v úterý 21. února.

Pro Mladou Boleslav se jedná o citelnou ztrátu. Bahenský je totiž po Jaroslavu Balaštíkovi druhým nejproduktivnějším hráčem posledního celku tabulky a s 15 góly jeho nejlepším střelcem.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít