Hokejista Eliáš pomohl dvěma body k výhře Devils v Atlantě

Hokejisté New Jersey se nevzdávají šance postoupit i přes špatnou první polovinu sezóny do play off. V utkání NHL na ledě Atlanty zvítězili 3:2 v prodloužení i díky dvěma asistencím útočníka Patrika Eliáše. Devils vyhráli 21. zápas z posledních šestadvaceti a na dvanáctém místě Východní konference ztrácejí osm bodů na osmé Rangers. Brankář Atlanty Ondřej Pavelec si připsal 27 úspěšných zákroků.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Devils rozhodli o výhře v přesilovkách, ve kterých dali všechny tři góly. To se jim podařilo poprvé v letošní sezóně. První branku vstřelili ve dvojnásobné početní převaze, druhou při hře pět na čtyři a vítěznou v prodloužení v přesilovce čtyři na tři.

Dvě asistence jako Eliáš si připsal také útočník Bostonu David Krejčí. Narozdíl od New Jersey ale Bruins prohráli, a to na ledě New Yorku Islanders 2:4. Přitom hosté vedli ještě ve 33. minutě 2:0, ale domácí třemi góly ve třetí třetině skóre otočili. Islanders se podobně jako New Jersey nevzdávají účasti v play off, na postup ztrácejí deset bodů.

Dva body na osmé místo ztrácí Carolina, která prohrála ve Washingtonu 1:2. Capitals vyhráli sedmý zápas za sebou. Naopak v úplně opačné pozici´je Colorado, které prohrálo sedmnáctý z posledních osmnácti utkání, tentokrát doma s Anaheimem 2:6. Už tak oslabený tým přišel navíc o další dva hráče. Kvůli zranění ramena odstoupil ve druhé třetině Milan Hejduk, zápas nedohrál ani Paul Stastny.

New York Islanders - Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 40. Moulson, 42. Grabner, 46. Hillen (Martínek), 60. Parenteau - 17. Horton (Krejčí), 34. Chára (Krejčí, Kaberle). Střely na branku: 41:28. Diváci: 12.119

Washington - Carolina 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 41. Ovečkin, 48. Hendricks - 40. T. Ruutu. Střely na branku: 26:41. Diváci: 18.398

Detroit - Edmonton 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 60. Lidström, 65. Dacjuk - 7. Jones. Střely na branku: 44:27. Diváci: 20.066

Colorado - Anaheim 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)

Branky: 20. O'Reilly, 25. Jones - 21. S. Koivu, 24. Getzlaf, 26. Perry, 31. Sexton, 51. Ryan, 53. Winchester. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.244

Atlanta - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 31. Wheeler, 45. Byfuglien - 33. a 65. Zajac (na obě Eliáš), 48. Kovalčuk. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16.073

Tampa Bay - Ottawa 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 43. St. Louis - 11. Spezza, 21. Butler. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.777

Dallas - Minnesota 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky: 13. Benn, 36. Daley, 38. Wandell, 38. Ribeiro. Střely na branku: 31:14. Diváci: 14.545

Columbus - Los Angeles 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 12. Upshall, 52. Brassard - 9., 16. a 32. Kopitar, 59. Justin Williams. Střely na branku: 34:22. Diváci: 15.605