Hokejista Eliáš zářil na ledě Buffala, dvěma body přispěl k výhře Devils

Hokejista Patrik Eliáš byl vyhlášen první hvězdou zápasu NHL mezi Buffalem a New Jersey. Útočník Devils dal gól a na další přihrál a pomohl tak New Jersey k výhře 5:3. Eliáš má tak na svém kontě 17 bodů za sedm branek a deset asistencí a dotáhl se na nejproduktivnější Čechy v soutěži Jaromíra Jágra a Tomáše Fleischmanna.

Hokejisté Montrealu porazili Carolinu 4:0, z gólu se raduje P.K. Subban a Max Pacioretty (číslo 67) | Zdroj: Reuters

Devils tak ukončili vítěznou sérii brankáře Buffala Jhonase Enrotha. Ten v letošní sezóně NHL pomohl Sabres k výhře ve všech šesti zápasech, do kterých nastoupil. Tentokrát ani nedochytal, ve třetí třetině ho vystřídal Drew MacIntyre.

Devils šli do vedení už ve třetí minutě, kdy se v oslabení trefil Parise, o tři minuty později skóroval v přesilovce Kovalčuk, který se vrátil na led po pětizápasové pauze zaviněné zraněním nohy. Domácí sice snížili díky Myersovi, ale dvoubrankový náskok vrátil New Jersey Fayne a na začátku třetí třetiny zvýšil Eliáš po přihrávce krajana Petra Sýkory na 4:1.

Dva body za dvě přihrávky si v dresu Montrealu připsal útočník Tomáš Plekanec. Canadiens i díky němu porazili Carolinu 4:0. První hvězdou duelu byl brankář Montrealu Carey Price, který pochytal všech 25 střel soupeře a udržel první čisté konto v sezóně. Montreal vyhrál sedmý z posledních deseti utkání a dal tak zapomenout na špatný vstup do sezóny.

Vedení v NHL udrželo Chicago, které vyhrálo na ledě finalisty Stanley Cupu Vancouveru 5:1 a připsalo si čtvrté vítězství za sebou. Třemi body za tři nahrávky se na výhře Blackhawks podílel slovenský útočník Marián Hossa.

Montreal - Carolina 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky: 8. Cammalleri (Plekanec), 16. Weber (Plekanec), 27. Subban, 40. Moen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21.273

Los Angeles - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 28. M. Richards, rozh. nájezd Justin Williams - 57. Selänne. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.118

Vancouver - Chicago 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Branky: 21. Hansen - 26. Brunette, 31. Kane, 53. Toews, 55. Sharp, 57. Montador. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.860

Buffalo - New Jersey 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Branky: 19. a 48. Myers, 56. Leopold - 3. Parise, 6. Kovalčuk (Eliáš), 29. Fayne, 44. Eliáš (Sýkora), 49. Clarkson. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.690