Hokejista Erat nastoupí už proti Itálii. Poslední volné místo zaplnil obránce Krejčík

Hokejista Martin Erat nastoupí jen pár hodin po svém příletu z USA do duelu české reprezentace proti Itálii na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. Útočník Nashvillu bude hrát v prvním útoku s Tomášem Plekancem a Milanem Michálkem. Ve stockholmské hale Globen má za sebou dopolední trénink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Martin Erat na prvním tréninku na MS ve Stockholmu | Zdroj: ČTK

Trenér Alois Hadamczik dopsal kromě Martina Erata na soupisku také obránce Slavie Jakuba Krejčíka. Devatenáctiletý bek nastoupí stejně jako Erat už odpoledne proti Itálii. Soupiska české reprezentace je tak kompletní.

"Není to stoprocentní, ale s tím jsem počítal. Myslím, že bude lepší, když začnu hrát hned, než abych na něco čekal a dva dny se ještě dával do kupy," řekl po svém příletu Martin Erat.

Máte za sebou půlhodinové rozbruslení, jak se cítíte? Podle amerického času máte tři hodiny ráno ...

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinem Eratem mluvil ve Stockholmu Petr Kadeřábek

My jsme zvyklí na všechno, s tím se opravdu teď nedá nic dělat. Přiletěl jsem až na poslední chvíli, musím se dát do kupy, ale jak jsem říkal, bude pro mě lepší hned hrát než tady pospávat a připravovat se až na neděli na Rusko.

Letos jste měl opravdu velmi dobrou sezonu, v Nashvillu jste se dostal do prvního útoku. Jak těžké bylo po vyřazení z play-off rozhodování, jestli přijet na mistrovství světa?

Nevěděl jsem, jak daleko se v play-off dostaneme. Za poslední tři čtyři roky jsem neměl šanci přiletět, protože jsem měl vždycky nějaké zranění, takže teď jsem byl rád, že to bylo bez zranění a mohl jsem přiletět a zahrát si o medaile.

Předchozí zápasy nebyly ze strany českého týmu ideální, ve čtvrtek proti Lotyšům už byl ten výkon velmi dobrý v poslední třetině. Měl jste zprávy o tom, jak si tým na šampionátu vede?

Myslím, že kluci se teprve rozehrávají. Na mistrovství světa je vždyky rozhodující, jak zahrajete ten poslední zápas. Musíme se připravit na ten druhý týden, který je důležitější než ten první.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme