Hokejista Erat si v NHL si připsal bilanci 1+2, Nashville porazil Phoenix

Český hokejista Martin Erat se v NHL výrazně podepsal pod pondělní vítězství Nashvillu nad Phoenixem 5:4 po samostatných nájezdech, když v utkání zaznamenal gól a dvě přihrávky. V penaltovém rozstřelu ale neuspěl, vítězný nájezd proměnil Andrej Kosticyn.

Hokejisté Chicaga porazili Calgary, kouč Quenneville oslavil 600. výhru v NHL

Hokejisté Chicaga porazili Calgary, kouč Quenneville oslavil 600. výhru v NHL | Zdroj: Reuters

Erat se zapsal do listiny střelců jako první, když v samotném závěru první třetiny prostřelil domácího gólmana. Phoenix sice v úvodu druhé třetiny srovnal zásluhou Langkowa, hosté si ale i díky Eratovým přihrávkám vybudovali náskok 4:2.

Utkání ale nakonec přineslo ještě drama, když Phoenix v závěrečném dějství srovnal skóre a o vítězi nerozhodlo ani prodloužení. V penaltovém rozstřelu neuspěli ani Erat, ani domácí Radim Vrbata, a rozhodl až proměněný nájezd Andreje Kosticyna.

Jubilejní tisící utkání v NHL odehrál finský útočník Saku Koivu, vítězstvím ho ale neoslavil, protože Anaheim prohrál na ledě Colorada 2:3 v prodloužení. Asistenci u druhé branky vítězného týmu si připsal český obránce Jan Hejda.

NHL:

Buffalo - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 32. a 42. Ennis, 63. Myers - 5. Cole, 60. Desharnais. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18 690.

Colorado - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. McGinn, 54. Porter (Hejda), 62. Landeskog - 40. Beauchemin, 57. Selänne. Střely na branku: 33:40. Diváci: 15 045.

Edmonton - San Jose 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 20. Ryan Whitney, 35. T. Hall - 2. Mitchell, 32. J. Thornton, 41. Couture. Střely na branku: 22:33. Diváci: 16 839.

Phoenix - Nashville 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 21. a 56. Langkow, 35. Yandle, 48. Ekman-Larsson (Rozsíval, Vrbata) - 20. Erat, 32. Fisher (Erat), 39. Bouillon (Erat), 43. C. Smith. Střely na branku: 35:35. Diváci: 11 518.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít