Hokejista Frolík pomohl gólem k výhře Chicaga

Hokejista Michael Frolík pomohl svým pátým gólem v sezóně NHL k výhře Chicaga v Minnesotě 4:3 po samostatných nájezdech. Blackhawks tak vyhráli souboj dvou nejlepších týmů Západní konference, ale Minnesota má před svým přemožitelem náskok dvou bodů. Z českých hráčů skóroval kromě Frolíka ještě Martin Hanzal, Phoenix ale prohrál v Anaheimu 1:4.

Brankář Bostonu Tim Thomas byl hlavní hvězdou duelu v Ottawě, kde Bruins vyhráli 5:2 | Zdroj: Reuters

Chicago vedlo v Minnesotě ve 31. minutě 2:0, druhý gól Blackhawks dal právě Frolík. O pět minut později už to ale bylo 2:2. Ve třetí třetině se Chicago dostalo díky Jonathanu Toewsovi znovu do vedení, ale pět minut před koncem vyrovnal Mikko Koivu. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich uspěli Jonathan Toews a Patrick Kane, naopak Matt Cullen ani Dany Heatley z Minnesoty nájezd neproměnili.

Pátý gól v sezóně dal také Martin Hanzal, na rozdíl od Frolíka ale k výhře svého týmu nepomohl. Phoenix totiž prohrál v Anaheimu 1:4. Ducks tak zvítězili teprve ve druhém duelu ze šesti pod vedením nového trenéra Bruce Boudreaua. Dvě branky dal finský útočník Niklas Hagman.

Boston pokračuje v dobrých výkonech. Výhra v Ottawě 5:2 byla jeho sedmnáctou z posledních dvaceti zápasů. Senators se museli obejít bez nejlepšího střelce Milana Michálka, který se zotavuje z otřesu mozku, Bruins zase chyběl kapitán Zdeno Chára. Bostonu se proti Ottawě daří, když nad ní zvítězili pošesté za sebou, na jejím ledě navíc neprohráli už dva a půl roku. Hrdinou utkání byl brankář Bruins Tim Thomas, který zlikvidoval 47 střel soupeře.

Ottawa - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 25. Alfredsson, 56. Spezza - 46. a 59. Paille, 13. Peverley, 34. Kelly, 45. Bergeron. Střely na branku: 49:29. Diváci: 18.088

Anaheim - Phoenix 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. a 39. Hagman, 16. Pelley, 44. Palmieri - 28. Hanzal. Střely na branku: 28:20. Diváci: 13.428

Minnesota - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. Brodziak, 36. Cullen, 55. M. Koivu - 47. a rozh. nájezd Toews, 30. Marián Hossa, 31. Frolík. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.254