Hokejista Hanzal zařídil dvěma góly výhru Phoenixu

Hokejista Phoenixu Martin Hanzal dal dva góly v duelu NHL proti Detroitu. Český útočník tak výrazně přispěl k výhře Kojotů 3:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Hanzal bodoval ve třech utkáních za sebou, ve kterých si připsal celkem tři branky a tři přihrávky.

Martin Hanzal (vlevo) zazářil v utkání Phoenixu a Anaheimem

Martin Hanzal (vlevo) zazářil v utkání Phoenixu a Anaheimem | Zdroj: Reuters

"Když jsem nemohl hrát a musel na zápasy jenom koukat, bylo to hrozně frustrující," řekl Martin Hanzal.

Phoenix porazil Detroit poprvé po sedmi porážkách za sebou a v Západní konferenci ztrácí dva body na poslední postupové místo, které teď drží Minnesota. Hanzal nejprve zvýšil ve 27. minutě na 2:0 a v poslední minutě pojistil výhru střelou do prázdné branky při power-play Red Wings.

Hokejisté Toronta porazili Edmonton 6:3 a připsali si třetí výhru za sebou. Dva góly a přihrávku zaznamenal útočník Maple Leafs Phil Kessel. Na jednu branku Oilers nahrál útočník Sam Gagner, který nasbíral v posledních čtyřech zápasech 13 bodů. Utkání nabídlo jednu málo vídanou věc - rozhodčí nevyloučil jediného hráče.

00:00 / 00:00

Obránce Edmontonu Ladislav Šmíd po utkání v Torontu

Toronto rozhodlo o svém vítězství ve druhé třetině, kterou vyhrálo 3:1. Tým v zápasde vedl asistent trenéra Ralph Krueger. Hlavní kouč Tom Renney totiž při dopoledním rozbruslení dostal pukem do tváře a lékaři mu ránu museli zašít.

"V první třetině jsme začali dobře a šli jsme hned v první minutě do vedení. Nevím, co se stalo ve druhé třetině, najednou jsme vypnuli, tohle se nám nesmí stávat. Ve třetí třetině jsme měli nějaké šance, ale už jsme to nedotáhli. Škoda," řekl po zápase český obránce Edmontonu Ladislav Šmíd.

Anaheim porazil Calgary 3:2 po samostatných nájezdech a vyhrál nad Flames čtrnáctý vzájemný duel na domácím ledě. O výhře Ducks rozhodl až v osmé sérii nájezdů Niklas Hagman, kterého vedení Calgary vyměnilo v průběhu letošní sezóny právě do Anaheimu.

Toronto - Edmonton 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 22. a 59. Kessel, 9. MacArthur, 14. Gardiner, 25. Bozak, 37. Lupul - 1. a 18. Eberle, 34. Petry. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19.581

Anaheim - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Ryan, 18. Beleskey, rozh. nájezd Hagman - 25. Tanguay, 47. Iginla. Střely na branku: 33:26. Diváci: 12.096

Phoenix - Detroit 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. a 60. Hanzal (na první Vrbata), 8. Gordon - 38. Franzén. Střely na branku: 23:31. Diváci: 12.687

Alena Benešová, Aleš Březina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít