Hokejista Hyka byl blízko smlouvy s Philadelphií, nakonec si ho vybralo Los Angeles

Veleúsěšný rok zažívá devatenáctiletý hokejista Tomáš Hyka. V lednu si zahrál na mistrovství světa dvacetiletých. V létě odlétal odchovanec Mladé Boleslavi s velkým očekáváním na draft NHL a znovu mohl být spokojen - v šestém kole si českého útočníka vybral vítěz Stanley Cupu z Los Angeles.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Los Angeles Kings' Jeff Carter celebrates his game-winning goal in overtime against the New Jersey Devils with teammates in Game 2 of the NHL Stanley Cup hockey final in Newark, New Jersey, June 2, 2012 | Zdroj: Reuters

Tomáš Hyka v sezóně 2010/2011 odehrál v dresu Mladé Boleslavi čtrnáct zápasů. Po jejím skončení odletěl do zámoří zkusit juniorskou soutěž, ze které je do NHL přece jen blíže. Před rokem navíc absolvoval přípravu s Philadelphií, potkal se s Jaromírem Jágrem a čekalo se, že právě Letci ho budou chtít získat.

"I pro mě je to takový paradox. Loni jsem byl ve Philadelphii, hrál jsem tam přípravné zápasy, měl jsem s nimi skoro podepsanou smlouvu. Během sezony jsem s nimi moc nemluvil a pak najednou přišel draft a nedraftovali mě," diví se devatenáctiletý útočník Tomáš Hyka, který si myslel, že o své budoucnosti bude mít jasno dříve, než po šestém kole draftu.

"Očekával jsem spíš druhé kolo, protože podle různých žebříčků jsem se pohyboval právě kolem toho druhého kola, kolem 45. místa. Přišel draft, první, druhé kolo nic, třetí, čtvrté, páté taky nic a pak až šesté kolo. Ale jsem strašně rád, že to vyšlo," pochvaluje si Tomáš Hyka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladý hokejista Tomáš Hyka si chce splnit sen - hrát v NHL

Mladý hokejista dobře ví, kolik sil za naplněním takového snu stojí. K hokeji ho přivedl tatínek, který hrál v minulosti za Slavii a České Budějovice, v současnosti je jedním z mládežnických trenérů v Mladé Boleslavi.

"I když jsem to občas neměl rád, on věděl, co chce. V šestnácti letech jsem si to srovnal v hlavě a uvědomil si, co všechno musím podstoupit, abych NHL jednou hrál. Teď se mi pootevřely dveře a je to už jen na mně, jak se s tím vypořádám. Když se ukážu dobře a budu mít štěstí, můžu jednou NHL hrát," má jasno Hyka.

"Musím teď víc zesílit, to je můj největší problém, že nemám tu váhu jako ti hráči v NHL. Ale zase nechci ztratit své přednosti jako je rychlost a šikovnost v ruce," říká Tomáš Hyka, který díky roku strávenému v zámoří už ví, co ho čeká v nováčkovském kempu

"Trvá to asi týden, potom odjedu zpátky do mého juniorského týmu v Gatineau, kde budu trénovat a čekat na další kemp, který je v srpnu. Pak se uvidí, když se zalíbím, mohl bych už letos podepsat smlouvu," popisuje ideální hokejový scénář Tomáš Hyka.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme