Hokejista Jan Kovář se chce posunout v kariéře dál, Plzeň bude náhradu hledat těžko

Je to sice už pár let, co v hokeji neexistují nerozhodné výsledky, ale tu a tam se může najít výjimka potvrzující pravidlo. Jeden čerstvý příklad nabízí i oslavy plzeňského mistrovského titulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kovář (vlevo) se snaží překonat zlínského brankáře Jakuba Sedláčka | Zdroj: ČTK

„Tak já bych řekl, že to byla remíza. Všichni jsme se tomu věnovali důkladně,“ odpověděl plzeňský trenér Milan Razým na otázku, kdo je v lepší kondici po dlouhotrvajících oslavách mistrovského titulu - zda hráči nebo on a jeho asistenti.

Pokud se ale týká útočníka Jana Kováře, ten se musel už po dvou dnech rozloučit a soustředit se na reprezentační povinnosti. Teď se může těšit na světový šampionát a zároveň i litovat, že se nakonec nepotká na turnaji se svým bratrem Jakubem.

„To mě mrzí hodně, že má angínu a bohužel nebude moct jet. Byl taky naštvaný, ještě když jsme tam mohli být spolu. Určitě bychom si to užili. Mrzelo nás to oba,“ konstatuje smutně Jan Kovář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Jan Kovář se chce posunout v kariéře dál, Plzeň bude náhradu hledat těžko

Pilíř plzeňské ofenzívy se ovšem loučil se svými kamarády na hodně dlouhou dobu. V příští sezóně zamíří totiž do ruské Kontinentální ligy a oblékne dres Magnitogorsku, který měl o jeho služby eminentní zájem.

„Je to zase o stupínek výš. Budu se snažit, abych se tam udržel a hrál i tam svůj hokej,“ popsal svoje přání teď už ex-plzeňský hokejista.

A o čem asi přemýšlel plzeňský trenér Milán Razým včera večer, když Jan Kovář přebíral trofej pro nejlepšího hráče právě skončeného ročníku extraligy?

„Jak nám vyrostl pod rukama, jaký hráč se z něj stal. Samozřejmě mu přejeme, aby se mu takhle dařilo i na mistrovství světa a v jeho příštím angažmá. Protože je to mimořádný kluk, který má hokej v srdci. A jde z něj neskutečná radost z jeho hry,“ popisuje Razým.

A navíc dodává. „To je nesmírně cenné. Takže sehnat takového hráče, který nejen umí hokej, ale který to hraje srdcem a má z toho radost, bude obtížné.“

Nezkoušel Milan Razým tedy na poslední chvíli přemluvit Jana Kováře, aby ještě nedával plzeňskému zimnímu stadionu "sbohem"?

„Už ne, protože Honza se rozhodl sám před touto sezónou, že tady ještě zůstane. Toho vrcholu tady u nás dosáhl. Pro něj je důležité, aby se posunul dál, třeba tím, že půjde do KHL. A já věřím, že si jednou zahraje i NHL,“ prorokuje plzeňský trenér.

Martin Straka jako majitel a generální manažer klubu bude mezitím usilovně pátrat po někom, kdo by mohl jeho odcházejícího spoluhráče co nejdříve a co nejlépe nahradit.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme