Hokejista Kaberle pomohl Torontu k výhře, Maple Leafs tak mají stále šanci na play off

Hokejista Tomáš Kaberle si stejně jako v předchozím utkání NHL připsal dva body. Obránce Toronta dal gól a na další přihrál a pomohl tak Maple Leafs k výhře na ledě New York Islanders 5:3. Toronto tak má stále naději na účast v play off, na osmou Carolinu ztrácí osm bodů.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Tomáš Kaberle nejprve nahrál ve druhé mínutě na úvodní branku zápasu Colbymu Armstrongovi a poté sám ve 43. minutě dostal Toronto do vedení 3:2. Maple Leafs tak snížili ztrátu na osmé místo, které zajišťuje účast v play off, na osm bodů. Osmá Carolina totiž prohrála v New Jersey 2:3 v prodloužení.

Hokejisté Columbusu vyhráli 4:1 na ledě Pittsburghu, který se na delší dobu musí obejít bez svých zraněných hvězd Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina. Na výhře Blue Jackets se gólem a asistencí podílel útočník Jakub Voráček.

V úterních zápasech se představili dva čeští brankáři, oba podali dobrý výkon, ale k výhře jejich týmů to nestačilo. Michal Neuvirth z Washingtonu zneškodnil 34 střel hráčů San Jose, kteří nakonec zvítězili 2:0. Neuvirth byl i přesto vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Tomáš Vokoun z Floridy inkasoval také dva góly a Panteři doma podlehli St. Louis 1:2.

New Jersey - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 32. a 63. Tedenby, 58. Palmieri - 30. a 49. Skinner. Střely na branku: 34:22. Diváci: 12.126

New York Islanders - Toronto 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Branky: 11. Moulson, 36. Grabner (Martínek), 59. Schremp - 2. Armstrong (T. Kaberle), 7. Rosehill, 43. T. Kaberle, 49. Kulemin, 55. Sjöström. Střely na branku: 34:26. Diváci: 7.249

Florida - St. Louis 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Wideman (Frolík) - 40. Backes, 57. D'Agostini (Sobotka). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 31:28. Diváci: 12.228

Washington - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 52. Couture, 55. Boyle. Michal Neuvirth odchytal za Washington 58 minut, z 36 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.398

Tampa Bay - Buffalo 4:7 (1:1, 2:1, 1:5)

Branky: 7. a 32. Bergenheim, 25. a 57. Lecavalier - 17., 52. a 54. Stafford, 39. a 52. Vanek, 45. Leopold, 51. Connolly. Střely na branku: 34:28. Diváci: 14.444

Pittsburgh - Columbus 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 48. Kennedy - 7. Nash (Voráček), 29. Pahlsson (Hejda), 38. Voráček, 54. Vermette. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.147