Hokejista Kousal zařídil výhru Pardubic v Karlových Varech

Hokejisté Pardubic zvítězili v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy na ledě Karlových Varů 4:0. Výhru Východočechů zařídil útočník Robert Kousal, který dal dva góly a na další přihrál. Brankář Martin Růžička udržel poprvé v letošní sezóně čisté konto. Pardubice jsou v tabulce sedmé, Energie zůstala předposlední s náskokem jediného bodu před Mladou Boleslaví.

Hokejisté Pardubic se radují z gólu v Karlových Varech

Hokejisté Pardubic se radují z gólu v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

První velkou šanci zápasu měli v sedmé minutě domácí, ale puk šel po teči Skladaného těsně vedle Růžičkovy branky. Do vedení tak šli v 11. minutě hosté, když Mensatora překonal Kousal. O čtyři minuty později hrály Pardubice 79 sekund přesilovku pět na tři, tu ale nevyužily.

Výhodu několika přesilových her za sebou měli na začátku druhé třetiny domácí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak v oslabení sami inkasovali po dorážce Buchteleho. To hosté dokázali s přesilovkou naložit mnohem lépe, ve 28. minutě ji využil Koukal. O osudu zápasu pak ve 32. minutě rozhodl svým druhým gólem v zápase Kousal.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Energie místo Mensatora Salfický. Žádný další gól už dvě tisícovky diváků neviděly. Karlovy Vary prohrály druhý domácí duel za sebou a nespokojení fanoušci žádali odchod trenéra Baďoučka.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kousal (Kolář II), 25. Buchtele (Kousal), 28. Koukal (Kolář I, Píša), 32. Kousal (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2232

Karlovy Vary: Mensator (41. Salfický) - Gřegořek, Gawryletz, Přindiš, Gulaši, Gründling, Mocek, J. Látal, M. Rohan - Kumstát, Pech, Zaťovič - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Mikeska, Skladaný - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - T. Nosek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Půhoný. Trenéři: Hynek a Lubina