Hokejista Krejčí pomohl třemi body Bostonu k třetí výhře za sebou

Hokejista David Krejčí přispěl třemi body k výhře Bostonu v utkání NHL nad New Yorkem Islanders 6:2. Český útočník dal gól a na další přihrál. Obhájci Stanley Cupu zvítězili potřetí za sebou a odpoutali se z posledního místa Východní konference.

Hokejisté Bostonu slaví vítězství v NHL

Hokejisté Bostonu slaví vítězství v NHL | Zdroj: Reuters

Krejčí zaznamenal tři body v jednom utkání podruhé za sebou a byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Tou první se stal Nathan Horton, který dal dvě branky a na jednu nahrál. Oba góly dal Horton po dorážkách před brankou. Ve 14. minutě dostal Bruins do vedení 2:1, ve 46. minutě zvýšil na 5:2. Šestou branku přidal Krejčí střelou do prázdné branky při power-play Islanders. Brankář Bostonu Tunka Rask, který dostal přednost před Timem Thomasem, vychytal své první vítězství v letošní sezóně NHL.

Ve druhém duelu pondělního programu porazilo San Jose Los Angeles 4:2. Kings tak prohráli popáté za sebou. Hvězdou zápasu byl útočník Sharks Patrick Marleau, který dal gól a na další dva přihrál. Dva body za branku a asistenci si v dresu San Jose shodně připsali Joe Thornton a Dan Boyle.

Boston - NY Islanders 6:2 (3:2, 0:0, 3:0)

Branky: 14. a 46. Horton (na první Krejčí), 2. Pouliot, 15. Seguin, 45. Lucic (Krejčí), 58. Krejčí - 6. Moulson, 19. Grabner. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.565

San Jose - Los Angeles 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 32. J. Thornton, 33. Marleau, 38. Boyle, 47. Couture - 27. Johnson, 49. Kopitar. Střely na branku: 38:31. Diváci: 17.596