Hokejista Krejčí přispěl k debaklu Devils dvěma body

David Krejčí se brankou a asistencí podílel v hokejové NHL na vítězství Bostonu na ledě New Jersey 6:1. Výrazně zvítězil také Montreal nad Winnipegem, a to 7:3. Svůj první gól za Canadiens vstřelil Tomáš Kaberle, v brance Jets šestkrát inkasoval Ondřej Pavelec. V dalších zápasech Vancouver porazil Minnesotu 3:0 a Anaheim podlehl San Jose 1:3.

David Krejčí (vpravo) a Michael Ryder slaví vítězství Bostonu

David Krejčí (vpravo) a Michael Ryder slaví vítězství Bostonu | Zdroj: ČTK

David Krejčí byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a bodoval už v šestém utkání za sebou. Na kontě má aktuálně 25 bodů za osm branek a sedmnáct asistencí.

Lepší vstup do utkání Bostonu s New Jersey měli domácí Devils, kteří od 5. minuty vedli gólem Davida Clarksona z přesilovky. Bruins ale ještě do přestávky skóre otočili, kdy se prosadili nejprve Campbell a poté Horton, kterému přihrával právě Krejčí.

Rozhodující moment přišel na začátku druhého dějství, kdy Boston díky trefě Bergerona odskočil na rozdíl dvou branek a převzal otěže utkání do svých rukou. V poslední třetině přidali ještě další tři branky a radovali se z vysokého vítězství.

V tabulce Východní konference je Boston druhý s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí New York Rangers, kteří mají navíc odehrán zápas navíc.

První gól v letošní sezoně vstřelil Tomáš Kaberle, který se tak podílel na vysoké výhře Montrealu nad Winnipegem 7:3. Takřka celé utkání odchytal v bráně poražených český gólman Ondřej Pavelec, který ze 24 střel šestkrát inkasoval.

NHL:

Anaheim - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Perry - 37. Winchester, 37. Ferriero, 53. Pavelski. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.596.

Montreal - Winnipeg 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Branky: 15., 43., 44. a 52. z trestného střílení Eller, 14. Gorges, 26. Kaberle, 44. Cammalleri (Plekanec) - 4. Stapleton, 38. Wheeler, 54. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 47 minut, z 24 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na braku: 31:27.

New Jersey - Boston 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 5. Clarkson - 25. a 43. Bergeron, 9. Campbell, 14. Horton (Krejčí), 45. Krejčí, 55. S. Thornton. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.832.

Vancouver - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 7. D. Sedin, 11. Burrows, 60. Malhotra. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.890.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít