Hokejista Milan Michálek bodoval ve třetím zápase v řadě

Hokejista Milan Michálek pomohl jednou přihrávkou a proměněným nájezdem k výhře Ottawy v utkání NHL nad Minnesotou 4:3. Český útočník bodoval ve všech úvodních třech zápasech Senators v nové sezóně, k vítězství to ale vedlo až teď. Předtím dal dva góly Detroitu, se kterým Ottawa prohrála 3:5, a v duelu s Torontem si připsal jednu asistenci. Z výhry 6:5 se ale radoval soupeř.

Hokejista Milan Michálek (v červeném) a útočník Minnesoty Mikko Koivu

Hokejista Milan Michálek (v červeném) a útočník Minnesoty Mikko Koivu | Zdroj: ČTK

Senators začali proti Minnesotě špatně a po první třetině prohrávali 0:2 a na začátku třetí části 1:3. Ottawa ale během 47. a 49. minuty vyrovnat díky Chrisi Neilovi a Colinu Greeningovi, kterému nahrál Milan Michálek. Domácí přitom Minnesotu přestříleli poměrem 44:27. V nájezdech uspěli kromě Michálka také jeho spoluhráči Jason Spezza a Daniel Alfredsson, v dresu Wild byl úspěšný pouze Matt Cullen.

V druhém utkání úterního programu porazil Pittsburgh Floridu 4:2 a připsal si třetí výhru ze čtyř zápasů v nové sezóně. Penguins se přitom museli obejít kromě dlouhodobě zraněného Sidneyho Crosbyho a také bez útočníka Jevgenije Malkina, který utrpěl nespecifikované zranění v dolní části těla. Jeden gól Floridy dal český hokejista Tomáš Fleischmann.

Ottawa - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 29. Foligno, 47. Neil, 49. Greening (M. Michálek), rozhodující sam. nájezd Spezza - 9. Brodziak, 20. Setoguchi, 42. Johnson. Střely na branku: 44:27. Diváci: 19.455

Pittsburgh - Florida 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 15. Dupuis, 32. Cooke, 36. Park, 47. Neal - 33. Goc, 44. Fleischmann. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.503