Hokejista Němec věří, že se v reprezentaci opět sejde skvělá parta

Tak trochu ve stínu play-off České pojišťovny zahajuje v Praze druhou část přípravy před mistrovstvím světa česká hokejová reprezentace. Až do čtvrtka se národní tým bude připravovat v pražské Tesla Aréně, v pátek a v sobotu se představí v Norsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České hokejisty čeká na Švédských hrách Finsko | Zdroj: ČTK

V Norsku čekají český tým dva duely s domácím výběrem v rámci Euro Hockey Challange. Ty absolvuje mužstvo samozřejmě ještě bez posil z NHL. Aktuální výběr pro mistrovství světa tvoří hráči, pro které už skončila sezóna v extralize nebo Kontinentální lize.

Jedním z nich je obránce ruského Čerepovce Ondřej Němec. Zažívá prakticky stejné pocity jako před rokem, kdy Češi nakonec vybojovali titul mistrů světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová reprezentace pokračuje v přípravě na MS, připojili se k ní i hráči z KHL

"Byl jsem v týmu skoro od začátku, mužstvo se pak úžasně stmelilo a v Německu to vyústilo ve zlaté medaile. Takže věřím, že to půjde tak, jako loni a opět vytvoříme skvělou partu a budeme bojovat o co nejlepší výsledek," přeje si Němec, který si nemyslí, že by měl nominaci na vrchol letošní sezóny jistou.

"Jdu do toho zase s pokorou, s tím, že zase budu bojovat o nominaci. Konečné slovo má ale vždycky trenér," ví Němec. O šanci zahrát si na mistrovství světa bude usilovat také Němcův spoluhráč z Čerepovce Josef Straka. Ten o konečnou nominaci bojuje vlastně už počtvrté.

Straka: Rád si prodloužím sezónu

"Přijel jsem si dobře zatrénovat, odehrát dobře zápasy a pak už záleží na trenérech. Určitě už mají během sezóny v hlavně tu kostru týmu a pak záleží na nich, jak ji doplní," říká Straka, který by nepovažoval za zklamání, kdyby se opět na mistrovství světa nedostal.

"Beru to tak, že si prodloužím sezónu. Je tady vždycky dobrá parta, ze začátku je ještě spousta legrace. Atmosféra houstne až v době těsně před mistrovstvím světa," prozrazuje Straka.

Josef Straka i jeho spoluhráči se týden po zápasech v Norsku představí v Bělorusku. Následovat budou dva zápasy se Švýcarskem v Litvínově, Euro Hockey Tour v Brně, pražská příprava s Kanadou a pak už základní skupina mistrovství světa v Bratislavě.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme