Hokejista Tampy Stamkos si zlomil nohu a možná přijde o OH

Hokejisté Tampy Bay se z Bostonu nevracejí v dobrém rozpoložení. Blesky prohrály v zápase NHL na ledě Bruins 0:3 a navíc přišli na dlouhou dobu o svou největší hvězdu - útočníka Stevena Stamkose. Nejproduktivnější hráč soutěže si totiž zlomil pravou nohu a možná přijde o zimní olympijské hry v Soči.

Kanadský útočník Steven Stamkos z Tampy opustil led v Bostonu na nosítkách, při zápase si zlomil nohu | Zdroj: Reuters

Kanadský útočník se zranil ve 33. minutě, kdy v plné rychlosti narazil do brankové tyče. Náraz nevydržela pravá holenní kost, Stamkos putoval do nemocnice, kde rentgen odhalil zlomeninu.

Bruins rozhodli zápas dvěma góly během dvaceti sekund ve 38. minutě, kdy skórovali Patrice Bergeron a Daniel Paille. Výhru domácích pojistil v poslední minutě gólem do prázdné branky Jarome Iginla, kterému přihrál David Krejčí.

Boston - Tampa Bay 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Bergeron, 38. Paille, 60. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.565