Hokejista Tlustý pečetil v NHL výhru Caroliny nad Washingtonem

Český hokejista Jiří Tlustý se v pátečním programu NHL podílel jedním gólem na výhře Caroliny nad Washingtonem, když v poslední minutě utkání upravil na konečných 3:0. V bráně Capitals odchytal celý zápas gólman Tomáš Vokoun, tři góly inkasoval z 33 střel.

Gólman Caroliny Cam Ward vychytal druhou nulu v sezoně

Gólman Caroliny Cam Ward vychytal druhou nulu v sezoně | Zdroj: ČTK

Skóre utkání otevřel ve 13. minutě Jussi Jokinen, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku, který dokázal i gólově zakončit. Stejný hráč přidal další branku Hurricanes jen osmnáct vteřin před koncem druhého dějství, tentokrát v přesilové hře.

Také třetí branka padla při nestandardním počtu hráčů na ledě, Carolina hrála v závěru utkání přesilovku a Jiří Tlustý v pádu zakončoval do odkryté brány. Gólman Caroliny Cam Ward pochytal všech 23 pokusů soupeře a vychytal druhý shutout v sezoně.

Parádní obrat předvedli hokejisté Pittsburghu, kteří prohrávali s Montrealem 2:4, dokázali ale srovnat a nakonec vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu byl Jevgenij Malkin, který se předtím zasloužil i o vyrovnávací gól.

Dvě asistence v dresu Montrealu zaznamenal Tomáš Kaberle, na třetí branku Pittsburghu přihrával Zbyněk Michálek.

NHL:

Pittsburgh - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 26. a 44. Jeffrey (na první Z. Michálek), 58. a rozh. nájezd Malkin, 5. Letang - 1. Eller, 6. E. Cole (T. Kaberle), 22. A. Kosticyn (T. Kaberle), 31. Pacioretty. Střely na branku: 38:29. Diváci: 18.588.

Dallas - Tampa Bay 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Wandell - 19. a 44. Purcell. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14.836.

Chicago - Florida 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 18. Toews, 20. Keith, 34. P. Kane - 41. Garrison. Střely na branku: 22:19. Diváci: 21.555.

Carolina - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. a 40. J. Jokinen, 60. Tlustý. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17.507.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít