Hokejista Tomáš Hertl asistoval v NHL u historického postupu San Jose

San Jose Sharks jsou prvním týmem, který si zajistil finálové boje o Stanley Cup. Tým ze slunné Kalifornie porazil v nočním zápase St. Louis 5:2 a vůbec poprvé v historii postoupil do finále play-off zámořské soutěže. Jednou asistencí se na výhře podílel Tomáš Hertl.

Hráči San Jose slaví historicky první postup do finále Stanley Cupu

Hráči San Jose slaví historicky první postup do finále Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Domácí vlétli na svého soupeře a již ve 4. minutě je poslal do vedení kapitán Joe Pavelski, který dorážel Thortonovu střelu. Druhou přihrávku si na úvodním gólu připsal do statistik Tomáš Hertl.

Hrdinou šestého zápasu konferenčního finále se ale stal útočník San Jose Joel Ward. Důrazný froward ve 4. minutě druhé třetiny zvyšoval již na 3:0 a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Zvlášť když o pět minut později přidal ještě čtvrtou branku v síti St. Louis Joonas Donskoi.

O zdramatizování zápasu a záchrany naděje hráčů s notou na dresu se pokusil do posledního zápasu zcela nevýrazný Vladimir Tarasenko. Dvěma góly v rozmezí pěti minut snížil na 2:4.

Gól Joea Pavelskiho:

Poslední slovo si ale vzali přece jen hráči Sharks. Do branky, ve které již nebyl Brian Elliot, se po přihrávce od obránce Vlasice trefil hrdina letošního play-off Logan Couture. San Jose tak porazilo St. Louis 5:2, celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy a poprvé v historii klubu se probojovalo do závěrečného boje o stříbrný pohár.

V něm se Sharks utkají s lepším z dvojice Tampa Bay Pittsburgh. Rozhodujících sedm utkání této série je naplánované na noc ze čtvrtka na pátek. V případě postupu floridského celku se čeští fanoušci těšit na několikanásobné hráčské zastoupení a jistotu, že v létě uvidí slavnou trofej v Česku.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít