Hokejista Třince Peterek si pochvaluje zlepšenou atmosféru na stadionech

Lepší je mít kolem sebe spoustu fanoušků soupeře, kteří nás nemají rádi, než hrát před poloprázdnými, ospalými tribunami. To říkávají často hokejisté. Ale většina z nich k tomu dodá, že kulisu napomáhající kvalitě zápasu nelze poměřovat jen produkovanými decibely

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Brna | Zdroj: ČTK

Fanoušci Třince umějí poděkovat hráčům po vítězném utkání i na ledě soupeře. I když je pravda, že v poslední době k tomu až tolik příležitostí neměli. Ze šesti zápasů hraných venku totiž nezískal Třinec ani bod. O to víc si nejzkušenější útočník Ocelářů Jan Peterek umí vážit těch, kteří cestují za svým týmem po republice. Vnímá ovšem také fanoušky soupeře.

"Jsem rád, že se to fandění ubírá trošku jiným směrem, než tomu bylo kdysi, kdy si lidé chodili jenom vylévat zlost. Třeba v Brně to funguje famózně, i Havířově, odkud pocházím, fankluby tam výborně spolupracují a vytvářejí různé choreografie. Je krásné se na to dívat i poslouchat jejich písně, je to úžasné," pochvaluje si Jan Peterek.

Nepokoušejme se ale tvrdit, že každý fanoušek při své výpravě na zimní stadion překypuje ušlechtilými předsevzetími a zapřísahá se, že ať se bude dít cokoliv, nesmí pronést křivého slova na adresu soupeře, rozhodčích nebo dokonce svého týmu. Jsou jistě i lidé jiné krevní skupiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle třineckého hokejisty Jana Peterka zlepšili fanoušci úroveň povzbuzování

"Pořád jen sprostě nadávají a vybíjejí si svou frustraci. To je mi líto, protože je vidět, že se dá fandit slušně a atmosféra je úplně famózní," myslí si Peterek.

On a jeho spoluhráči z Třince nastoupí večer k dohrávce 20. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce. Jaká ho asi čeká v tamní Tipsport aréně atmosféra? Jasno bude po půl sedmé, kdy utkání začne.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme