Hokejista Voráček pomohl hattrickem Philadelphii k vítězství nad Pittsburghem

Český reprezentační útočník Jakub Voráček zaznamenal svůj první hattrick v NHL. V utkání mezi Philadelphií a Pittsburghem měl velký podíl na výhře Flyers v poměru 6:5. Rozhodující branku dal v 59. minutě.

Jakub Voráček oslavuje branku Philadelphie

Jakub Voráček oslavuje branku Philadelphie | Zdroj: Reuters

Lépe začali duel tradičních soupeřů Penguins. Rychle vedli 2:0, ale hosté ještě do konce první části srovnali na 2:2. Jakub Voráček se poprvé trefil na konci druhé třetiny, když při přesilovce poslal Flyers do vedení.

V závěrečné části viděli diváci v Pittsburghu strhující přestřelku. Domácí Brandon Sutter vyrovnával dvě minuty před koncem základní hrací doby už na 5:5, ale vzápětí překonal Voráček Vokouna a Philadelphie vyhrála 6:5.

V dalších zápasech vyhráli obhájci Stanley Cupu z Los Angeles na ledě Calgary 3:1 a v zápase Colorada se St. Louis viděli diváci první a zároveň jediný gól až v 65. minutě, kdy se v prodloužení prosadil domácí David Jones.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
Branky: 6. Niskanen, 8. Malkin, 46. Kennedy, 53. Neal, 58. Sutter - 40., 41. a 59. Voráček, 13. a 48. Simmonds, 12. Grossmann
Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 59 minut, z 32 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,3 procenta.
Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 650

Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Brodie (Hudler) - 7. Brown, 16. Lewis, 50. J. Carter
Střely na branku: 27:33. Diváci: 19 289

Colorado - St. Louis 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 65. Jones
Střely na branku: 20:33. Diváci: 14 651

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít