Hokejista Voráček pomohl třemi body k výhře Philadelphie v Pittsburghu

Hokejisté Philadelphie vyhráli v utkání NHL v Pittsburghu 6:4. Na výhře Flyers se třemi body za dva góly a jednu asistenci podílel útočník Jakub Voráček, jeho krajan Jaromír Jágr si proti svému bývalému klubu připsal jednu přihrávku. Čtyři kanadské body za branku a tři nahrávky zaznamenal elitní centr Philadelphie Claude Giroux.

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie | Zdroj: ČTK

Flyers sice prohrávali po pěti minutách 0:2 po gólech Sullivana a Neala, ještě do konce první třetiny ale snížil po přihrávce Jágra Giroux. Ve druhé části pak vyrovnal další bývalý hráč Penguins Talbot.

O výhře rozhodla Philadelphia ve třetí třetině. Nejprve se po asistenci Voráčka prosadil Simmonds a pak se český útočník prosadil dvakrát sám. Ve 47. minutě zvýšil na 4:2 a minutu před koncem pojistil vítězství Flyers trefou do prázdné branky při power play Pittsburghu. Ten už stačil v poslední minutě jen snížit. Voráček byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Flyers jsou ve tabulce Východní konference pátí, čtvrtým Penguins se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Oba týmy se v základní části utkají ještě jednou, a to v posledním kole. Poté na sebe s největší pravděpodobností narazí v prvním kole Stanley Cupu.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 4:6 (2:1, 0:1, 2:4)
Branky: 2. a 56. Sullivan (na druhou Z. Michálek), 5. Neal, 60. Kunitz - 47. a 59. Voráček, 16. Giroux (Jágr), 22. Talbot, 43. Simmonds (Voráček), 54. Bourdon. Střely na branku: 47:26. Diváci: 18.601