Hokejisté Boleslavi počtvrté v sérii porazili Hradec a postoupili do semifinále

Hokejisté Mladé Boleslavi doplnili v semifinále hokejové Tipsport extraligy týmy Liberce, Sparty a Plzně. Rozhodla o tom jejich dnešní suverénní výhra v šestém utkání čtvrtfinálové série s Hradcem Králové, který porazili v poměru 4:0. V boji o finále Boleslav vyzve vítěze základní části Liberec.

Hokejisté Boleslavi zdolali Hradec a postoupili do semifinále

Hokejisté Boleslavi zdolali Hradec a postoupili do semifinále | Zdroj: ČTK

O osudu dnešního souboje mezi domácí Mladou Boleslaví a Hradcem Králové rozhodla již první třetina, kterou hráči Bruslařského klubu ovládli 3:0.

Jako první se mezi střelce zapsal boleslavský Hyka, který využil dvojnásobnou přesilovku poté, co trefil odkrytou bránu po přihrávce Urbana.

Hráčům Mladé Boleslavi však vycházela i oslabení. Příkladem toho byla akce Musila z 11. minuty, kdy boleslavský útočník využil zmatků po buly v obraně Mountfieldu, zmocnil se puku a prostřelil gólmana Kacetla.

Na 3:0 z pohledu domácích pak na konci první dvacetiminutovky snížil střelou z otočky Bárta, kterého před brankovištěm zpoza hradecké svatyně ideálně našel Musil.

Sparťan Hlinka dal hattrick po 17 letech, čepice od fanoušků na něj čekaly v šatně

V prostřední třetině měli sice mírnou převahu hosté, ale nakonec to byli opět jen domácí, kdo se radoval z gólu. V 36. minutě totiž na rozdíl čtyř branek zvýšil svým druhým zásahem večera Hyka, kterému přesným dlouhým pasem z vlastní poloviny nahrál Kučný.

V závěrečné, poměrně vypjaté třetině už ke změně stavu nedošlo, takže se Mladá Boleslav může radovat nejen z výhry, ale především z historického postupu do semifinále, ve kterém narazí na Bílé Tygry z Liberce.

Zato pro hokejisty Mountfieldu, třetího týmu základní části, sezona končí již potřetí v řadě ve čtvrtfinále.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Hyka (Urban, Trončinský), 11. Musil, 19. Bárta (Stříteský, Musil), 36. Hyka (Kučný). Rozhodčí: Hodek, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 9:9, navíc Vantuch (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít