Hokejisté Bostonu prohráli v Torontu a o postupujícím rozhodne 7. zápas

Dramatickou zápletku má čtvrtfinálový duel Východní konference NHL mezi Bostonem a Torontem. Kanadský zástupce vyhrál v taktické bitvě na svém ledě 2:1 a srovnal stav zápasů v sérii na 3:3. U jediné branky hostů asistoval Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr během utkání v Torontu

Jaromír Jágr během utkání v Torontu | Zdroj: Reuters

Šesté utkání v sérii bylo z obou stran opatrné a první branky se dočkali diváci v Torontu až na začátku poslední dvacetiminutovky. To se prosadil domácí obránce Phaneuf, který tečoval střelu Kadriho. Ve 49. minutě zvýšil na 2:0 střelec Kessel při závaru před brankou Bostonu.

Hostům se ale podařilo snížit až 25 sekund před koncem, když při power play nahrál Jaromír Jágr Lucicovi, a Toronto tak vyhrálo 2:1. Hvězdou zápasu byl domácí brankář Reimer.

Sedmý zápas rozhodne i v souboji mezi Washingtonem a New Yorkem Rangers. Jezdci porazili Capitals 1:0, když jedinou branku zápasu dal ve druhé třetině Brassard. Rozhodující zápas se odehraje v hlavním městě Spojených států.

V Západní konferenci už je o všech čtyřech postupujících jasno. Po San José, Chicagu a Los Angeles si postup zajistili hokejisté Detroitu, kteří v rozhodujícím sedmém zápase vyhráli na ledě Anaheimu. U jedné branky vítězů asistoval i český obránce Jakub Kindl.

Výsledky NHL
Východní konference - 6. zápasy:
New York Rangers - Washington 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Brassard
Střely na branku: 29:27
Diváci: 17 200
Stav série: 3:3

Toronto - Boston 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 42. Phaneuf, 49. Kessel - 60. Lucic (Jágr)
Střely na branku: 26:30
Diváci: 19 591

Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Detroit 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Etem, 57. Beauchemin - 2. Zetterberg (Kindl), 17. Abdelkader, 34. Filppula
Střely na branku: 33:32
Diváci: 17 412
Konečný stav série: 3:4

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít