Hokejisté Bostonu srovnali stav finále Stanley Cupu na 2:2

Hokejisté Bostonu využili stoprocentně výhodu domácího prostředí a ve finále Stanley Cupu srovnali stav série na 2:2. Po výhře 8:1 ve třetím utkání porazili Vancouver tentokrát 4:0, přestože Canucks svého soupeře opět přestříleli. Hrdina zápasu brankář Tim Thomas vychytal nulu, když zlikvidoval všech 38 střel hráčů Vancouveru. Dvěma asistencemi se na výhře podílel David Krejčí, který se tak dostal na první místo kanadského bodování play off. Pátý duel se hraje v sobotu ve dvě hodiny ráno SELČ ve Vancouveru.

David Krejčí (vpravo) a Michael Ryder slaví vítězství Bostonu

David Krejčí (vpravo) a Michael Ryder slaví vítězství Bostonu | Zdroj: ČTK

Boston nastoupil bez zraněného útočníka Nathana Hortona, který po hrubém zákroku Aarona Romeho utrpěl otřes mozku. Do sestavy Bruins se tak vrátil Tyler Seguin. Místo Hortona nastoupil v prvním útoku po boku Davida Krejčího a Milana Lucice Rich Peverley a důvěru trenéra Clauda Juliena splatil skvělým způsobem - dvěma góly. U obou mu asistoval právě Krejčí.

"Jeho přihrávky jsou úžasné. Dobře čte hru, dokáže přihrávku skvěle načasovat a najít mě v plné rychlosti. David má mnoho schopností, je to výborný hráč," pochválil svého spoluhráče z útoku Rich Peverly.

00:00 / 00:00

Útočník Bostonu Rich Peverly chválí spoluhráče z prvního útoku Davida Krejčího

Canucks byli v první třetině střelecky aktivnější, ale výborného Thomase nepřekonali. Ve 12. minutě naopak Krejčí vyslal do sólového nájezdu Peverlyho a ten otevřel skóre. Také ve druhé dvacetiminutovce měl více práce domácí gólman, ale i nadále odolával. Ve 32. minutě navíc zmrazil Vancouver druhým gólem Michael Ryder. Hned o dvě minuty později při hře čtyři na čtyři zvýšil Brad Marchand už na 3:0.

Čtvrtý zásah přidali domácí ve 44. minutě, kdy se opět prosadil Peverly. To už bylo moc i na brankáře Vancouveru Roberta Luonga, kterého vysřídal Cory Schneider. Skóre už se poté nezměnilo, 13 minut před koncem ještě zachránil Tomáš Kaberle Boston od inkasovaného gólu, když zasáhl v brankovišti za zády Thomase. Vancouveru nepomohla ani závěrečná přesilovka, při které sáhl ke hře bez brankáře.

Finále Stanleyova poháru hokejové NHL - 4. zápas:

Boston Bruins - Vancouver Canucks 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Peverley (Krejčí, Chára), 32. Ryder (Seguin, Kelly), 34. Marchand (Bergeron), 44. Peverley (Lucic, Krejčí). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Vyloučení: 10:8, navíc McQuaid, Chára - Kesler všichni 10 min. Bez využití. Střely na branku: 29:38. Diváci: 17.565. Stav série: 2:2

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, A. Ference, McQuaid, T. Kaberle - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Ryder, Seguin, Kelly - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien

Vancouver: Luongo (44. Schneider) - Bieksa, Ballard, Edler, Salo, Ehrhoff, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault

Alena Benešová, Marian Hajda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít