Hokejisté Bostonu srovnali stav konferenčního finále s Tampou

Hokejisté Bostonu porazili ve druhém zápase finále Východní konference Tampu Bay 6:5 a srovnali stav série na 1:1. Jeden gól Bruins dal útočník David Krejčí, dvě asistence si připsal jeho spoluhráč obránce Tomáš Kaberle. Hrdinou utkání byl bostonský Tyler Seguin, který zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Tampa tak prohrála v play off poprvé po osmi zápasech.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Tampa, která první duel vyhrála 5:2, vstoupila do utkání výborně. Už ve 13. sekundě ji poslal do vedení Adam Hall. Domácí ve 14. minutě vyrovnali, ale hosté šli do kabin s jednobrankovým náskokem, když se sedm sekund před koncem první třetiny prosadil Martin St. Louis.

Poté ale začal úřadovat hrdina zápasu - devatenáctiletý Tyler Seguin. Nejprve vyrovnal a ve 27. minutě zvýšil na 4:2. Poté ještě přihrál na dvě branky Michaelu Ryderovi. Boston tak hlavně díky němu vyhrál druhou třetinu 5:1. Přitom Seguin se v prvních dvou kolech ani jednou nevešel do sestavy. Proti Tampě ale září, ve dvou utkáních si připsal už šest bodů. Navíc je za posledních 22 let prvním teeneagerem, který v jednom zápase zaznamenal čtyři body.

Mezi dva zásahy Seguina se vešel gól Davida Krejčího, který dostal Boston do vedení 3:2. Třetí třetina patřila opět Tampě, která ale už jen snížila na 5:6. Série se teď stěhuje na Floridu, třetí zápas se hraje ve čtvrtek.

Finále Východní konference NHL - 2. zápas:

Boston - Tampa Bay 6:5 (1:2, 5:1, 0:2)

Branky: 21. a 27. Seguin, 37. a 40. Ryder (na první T. Kaberle), 14. Horton (T. Kaberle), 23. Krejčí - 1. Hall, 20. St. Louis, 28. Lecavalier, 44. Stamkos, 54. Moore. Střely na branku: 35:41. Diváci: 17.565. Stav série: 1:1