Hokejisté Brna a Zlína vyhráli první zápasy předkola play off

Hokejisté Brna a Zlína vstoupili vítězně do předkola play off České pojišťovny. Kometa v prvním duelu vyřazovací části extraligy po 25 letech porazila Kladno 5:2, Zlín vyhrál nad mistrovským Třincem 3:0. Druhé zápasy sérií hrané na tři vítězství se hrají ve čtvrtek opět v Brně a Zlíně.

Hokejisté Zlína se radují z výhry nad Třincem v úvodním duelu předkola play off

Hokejisté Zlína se radují z výhry nad Třincem v úvodním duelu předkola play off | Zdroj: ČTK

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Duel ve Zlíně rozhodli domácí třemi góly v závěrečných deseti minutách. V první třetině se hrál hokej ve velkém tempu, ani jeden z týmů ale nedokázal skórovat ani z přesilovek. Ve druhé části vysoké tempo opadlo, ve vyložené šanci neuspěl Kubiš.

Prvního gólu se diváci dočkali až v 50. minutě. Leška zůstal volný před brankou Hamerlíka a dostal domácí do vedení. Stejný hráč o pět minut později přihrál Holíkovi a ten v přesilovce zvýšil na 2:0. Oceláři v závěru odvolali brankáře, ale v 60. minutě inkasovali třetí branku z hokejky Čajánka.

Branky a nahrávky: 50. Leška (Köhler), 55. Holík (Leška, Hamrlík), 60. Čajánek (Leška, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 4552. Stav série: 1:0.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter, Seman - Bonk, Rufer, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Kůrka, Polanský, M. Hořava - Hrňa, Orsava, Ostřížek. Trenéři: Tlačil a Janků

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Zatímco ve Zlíně se na první gól čekalo padesát minut, ve vyprodané brněnské hale Rondo se diváci dočkali už ve třetí minutě, kdy skóroval Malec. Další dvě branky přidala Kometa v 17. a 18. minutě zásluhou Švrčka a Erata.

Také ve druhé třetině měli domácí tlak, Rytíře přestříleli, ale ve 39. minutě inkasovali gól z hokejky Kally. Kladno vycítilo šanci a na začátku třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky opět Kalla. Na Trvaje se poté valil jeden útok za druhým, ale obrana Komety odolala. Naopak ve 47. minutě jí vrátil klid Kováčik a hned o minutu později pojistil vedení Brna Holec.

Branky a nahrávky: 3. Malec, 17. Švrček (Divíšek), 18. Erat (Divíšek), 47. Kováčik (Dlouhý, Divíšek), 48. Holec - 39. Kalla (M. Látal), 41. Kalla (Dragoun, Kameš). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:0

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo

Kladno: Chábera - Kameš, J. Drtina, Lepine, Piskáček, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Kalla, Patera, Kuchler - Dragoun, Hovorka, Bicek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Knotek, Kafka - od 21. navíc Kužel. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký