Hokejisté Brna poprvé v sezóně prohráli, i tak zůstávají v extralize první

Hokejisté Brna přišli v Tipsport extralize o neporazitelnost. V 5. kole prohrál vedoucí tým soutěže ve Zlíně 3:4 v prodloužení. Druhý Třinec tak ztrácí po výhře nad Chomutovem 2:0 na Kometu jediný bod. V dalších zápasech Slavia porazila Karlovy Vary 3:1, Litvínov zdolal Vítkovice 4:3 a České Budějovice zvítězily nad Spartou 3:2.

Porazit vedoucí Kometu Brno pomohl Zlínu dvěma góly i Antonín Honejsek

Porazit vedoucí Kometu Brno pomohl Zlínu dvěma góly i Antonín Honejsek | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Historicky první vzájemný extraligový střet obou soupeřů nepřipomínal, že se na ledě potkaly celky ze špice tabulky. Třinec se sice snažil útočit, jenže problém mu dělala nejen defenziva obětavě bojujícího nováčka ale taky vlastní nepřesnost.

Ocelářům se nedařila finální přihrávka, a když už i ta vyšla, následovala nepřesná střelba. Vítězná branka padla až čtyři minuty před koncem, kdy se trefil Martin Růžička. Výhru Třince pak potvrdil do prázdné branky při power-play hostů Polanský.

Branky a nahrávky: 56. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 60. Polanský. Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:9, navíc Hřebejk (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3474.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Před téměř vyprodaným stadionem se oba soupeři v prvních dvou třetinách střídali ve vedení. Domácí vedli už od 4. minuty po trefě Köhlera, jenže Brno dokázalo na začátku druhé části hry dvěma zásahy Tomáše Svobody skóre otočit.

Útočník Komety se trefil v čase 23:02 a další gól přidal jen o necelou minutu a půl později. Jenže Zlín předvedl ještě rychlejší obrat. V čase 26:23 využil přesilovku Honejsek a za pouhých 32 sekund se prosadil i Okál.

Brno ale dokázalo do konce druhé třetiny stav srovnat, když po zaváhání domácího týmu dostal puk za Jakuba Sedláčka Jakub Svoboda. Nerozhodné skóre potom vydrželo až do prodloužení. V něm se postaral o první porážku Komety v této sezoně Honejsek.

Branky a nahrávky: 4. Köhler (Leška, Balaštík), 27. Honejsek (Veselý, Řezníček), 27. Okál, 62. Honejsek (Holík, Matějíček) - 24. T. Svoboda (Jakub Svoboda), 25. T. Svoboda (Dlouhý), 36. Jakub Svoboda (T. Svoboda, Valach). Rozhodčí: Polák, Jeřábek - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc J. Hruška (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5058

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Slavia byla aktivnější, příliš brankových příležitostí ale diváci v úvodní třetině neviděli. Prosadit se dokázal jen domácí Kalla. V prostředním dějství navýšil skóre Červenka, který proměnil trestné střílení, které odpískal rozhodčí právě za faul na útočníka Calgary.

Hned v úvodu třetí třetiny se potřetí trefil za Mensatorova záda Hertl a Slavia si už náskok pohlídala. Nic na tom nezměnila ani branka karlovarského Kloze.

Branky a nahrávky: 11. Kalla (Kadlec, V. Sobotka), 34. Červenka z trestného střílení, 42. Hertl (Žejdl, Kuboš) - 43. Kloz (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2682.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Vítězná série domácího celku se prodloužila na tři zápasy, Sparta naopak stejnou dobu na body čeká. Při svém premiérovém startu jí k nim nepomohla ani posila z NHL - brankář Neuvirth. Toho překonal už v 8. minutě Kotalík.

Na jeho trefu sice dokázali odpovědět v přesilovce Ton a na konci úvodní dvacetiminutovky Hlinka, víc gólů ale Sparta nedala. Naopak Budějovice se prosadily v každé části hry. Nejprve vyrovnal v početní výhodě Knotek a ve 44. minutě rozhodl o výhře domácích Frühauf.

Branky a nahrávky: 8. Kotalík (Vydarený), 25. Knotek, 44. Frühauf (Šimánek, Kotalík) - 14. Ton (Vallin, I. Rachůnek), 20. J. Hlinka (Pacovský). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4012.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

V úvodní třetině padaly góly na začátku a na konci. Litvínov poslal už ve druhé minutě do vedení Pšurný, další šance ale domácí nevyužili a v 19. minutě vyrovnal Šedivý. O svém vítězství rozhodl severočeský tým třemi trefami v prostřední části hry.

V té dokázal zareagovat na góly Lukeše, Martynka a Hübla jen Barinka, a i když Vítkovice ještě zdramatizovaly samotný závěr zápasu brankou Svačiny, na vyrovnání už neměly dost času.

Branky a nahrávky: 2. R. Pšurný (Kubinčák, Rapáč), 27. Lukeš (Hübl), 35. Martynek (Stříteský), 39. Hübl (Posmyk, Lukeš) - 19. Šedivý (Strapáč), 36. Barinka (Malík, Ujčík), 60. Svačina (R. Polák, Barinka). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 2925.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít