Hokejisté Brna vyhráli v Budějovicích a play-off mají nadosah

Hokejisté brněnské Komety jsou po 49. kole Tipsport extraligy opět blíž postupu do vyřazovacích bojů. V Českých Budějovicích zvítězili 3:0 a posunuli se na osmé místo před Kladno a Třinec. Na jedenáctý Litvínov mají Jihomoravané tři kola před koncem základní části stále sedmibodový náskok.

Hokejisté Komety oslavují vítězný gól duelu proti Kladnu

Hokejisté Komety oslavují vítězný gól duelu proti Kladnu | Zdroj: ČTK

Naopak třinečtí Oceláři se mohou po čtvrté porážce v posledních pěti duelech o play-off ještě strachovat. Oproti hráčům Litvínova už mají pouze pět bodů k dobru, oproti Karlovým Varům šest. A se Západočechy se úřadující mistři ještě utkají.

Opět se změnilo také obsazení dna extraligové tabulky. Po výhře Mladé Boleslavi nad Vítkovicemi na něj klesla pražská Slavia, která má ale nadále ještě teoretickou naději na vyřazovací klání. Naopak v čele je všechno při starém. Sparta svůj odstup od druhé Plzně dokonce ještě navýšila, momentálně je pětibodový. Holešovičtí se jako první v sezóně dostali na hranici sta bodů.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Skóre se poprvé měnilo až v závěru druhé třetiny, do té doby byli brankáři Kovář a Trvaj naprosto bezchybní, a to dokonce při oslabeních tří proti pěti. Ve 38. minutě poslal do vedení hosty Tomáš Svoboda, své vítězství potvrdila Kometa ještě dvěma góly v poslední dvacetiminutovce. Nejdřív po skvělé přihrávce Petrovického zakončoval po prázdné branky Holec, pak se v oslabení trefil Kováčik.

Branky a nahrávky: 38. T. Svoboda (Divíšek), 45. Holec (Petrovický, Erat), 50. Kováčik (Dlouhý, L. Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4805.

HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Domácí byli po většinu utkání střelecky aktivnější, dlouho se ale nemohli prosadit proti výborně chytajícímu Adamu Svobodovi. Překonali ho až v 36. minutě, kdy už hosté po Dudově brance vedli. Vyrovnání Černého jakoby Litvínovským poskytlo na plzeňského gólmana recept. Následně se totiž trefili i Majdan a Ručinský. Výhru Vervy pečetil při power-play soupeře Hübl.

Branky a nahrávky: 36. Černý (Kubát, V. Hübl), 38. Majdan (Frolík, Trávníček), 42. Ručinský (Jenáček, Trávníček), 60. V. Hübl - 35. Duda (Jan Kovář). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4350.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Urputný hokej mnoho krásy nepobral a také byla první branka k vidění až před polovinou zápasu. To se z úhlu prosadil domácí Holík. Těsný náskok pojistili Moravané na začátku třetí části gólem Čajánka z přesilovky. Energie ovšem oplatila stejnou mincí po trefě Pecha a vzápětí vyrovnal Kumstát. V prodloužení pak obrat Západočechů korunoval vítěznou brankou Gřegořek.

Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) - 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3827.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)

Vyrovnaný zápas začali lépe domácí, po dvou využitých přesilovkách vedli rychle 2:0, ale ještě do první sirény o náskok přišli. Totéž se opakovalo i ve třetí třetině, kdy hosté brzy srovnali na 3:3. To se Kolář I. prosadil z trestného střílení a tentýž hráč byl jako jediný úspěšný i v samostatných nájezdech, které tak v páté sérii rozhodl.

Branky a nahrávky: 2. Látal (Eberle, Pavlů), 10. Posmyk (Dragoun, Látal), 41. Lukáč (Dragoun) - 13. Havíř (Buchtele, Radil), 15. Radil (Havíř, Buchtele), 44. Kolář I z trestného střílení, rozhodující nájezd Kolář I. Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2690.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Domácí celek přišel v páté minutě o zraněného útočníka Demela, který musel být po střetu s jedním ze soupeřů odvezen do nemocnice. Boleslavští alespoň sebe i diváky potěšili tím, že v polovině zápasu vedli zaslouženě 4:0. Potom sice hosté dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale jejich snaha o vyrovnání už vyzněla naprázdno.

Branky a nahrávky: 6. D. Výborný (Mikulík, Tomas), 23. Tomas (Jiránek, Steiler), 28. Čutta (Tomas, Balaštík), 29. Bahenský (Vrbata, Hay) - 33. Szturc (Trnka, Štefanka), 36. Sloboda (R. Hruška, Pohl), 46. Burger (Pohl, J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 3370.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Pražané měli ve Slezsku dostatek štěstí. První gól zápasu si dal brankář Vojtek sám a Bližňákově trefě hodně pomohl nečekaný odraz kotouče. Největší rozdíl mezi oběma týmy ale byl v sebevědomí. Když Třinec v poslední minutě úvodní části vyrovnal na 1:1, hosté si vzali vedení zpět ještě do přestávky. A podobně si sparťané počínali i ve zbytku utkání.

Branky a nahrávky: 20. Polanský (Kůrka, Varaďa), 59. Kůrka (Varaďa, Ostřížek) - 17. Broš (Sersen, Philipp), 20. S. Treille (Foster, Y. Treille), 24. Bližňák (I. Rachůnek, D. Kočí), 27. Ton (Pacovský), 28. I. Rachůnek. Rozhodčí: Polák, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10, navíc Hrabal (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2297.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít