Hokejisté Brna vyřadili Plzeň a po 41 letech si zahrají finále extraligy

Hokejisté Komety Brno vyhráli pátý semifinálový duel play off České pojišťovny na plzeňském ledě 7:2 a celou sérii 4:1 na zápasy. Jako vůbec první celek prošla Kometa do finále play off z předkola od jeho zavedení v extralize.

Radost hokejistů Komety

Radost hokejistů Komety | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 – HC Kometa Brno 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Hned v prvních vteřinách měli domácí dvě dobré střelecké příležitosti, ale brankář Trvaj předvedl, že bude brněnským znovu oporou a šance Plzně zlikvidoval. Navíc hosté udeřili hned z první akce. Malec zavezl kotouč do útočného pásma, jeho střelu Mazanec vyrazil a Divíšek otevřel skóre.

To byl však jen začátek gólové smršti, kterou se Kometa prezentovala v následujících třech minutách. Nejprve se v přesilovce prosadil Tomáš Svoboda a v čase 4:04 se přesně do horního rohu branky trefil Balej.

Brankář Mazanec přepustil své místo v brance Adamu Svobodovi a Indiáni se začali hnát za snížením třígólového náskoku soupeře. Z velkého tlaku vzešel gól, který zařídil při přesilovce 4 na 3 kapitán domácích Martin Straka.

Ve druhé dvacetiminutovce si Plzeň vytvořila místy až drtivý tlak. Jenže gólman Trvaj se znovu překonával. Jednou mu pomohlo také štěstí, když v početní převaze domácích 5 na 3 trefil Tomáš Vlasák břevno brněnské branky.

Brno se dostávalo k zakončení jen sporadicky, ale o to nebezpečněji. Žižka trefil ve 35. minutě ještě, ale ve 39. minutě už Kováčikova rána přes clonícího Dlouhého skončila v síti plzeňské branky.

Vstup dfo třetí části se domácím povedl na výbornou. Už po devatenácti vteřinách našel Kovář před brankou najíždějícího Hanzlíka a ten propálil Trvaje. Jenže Kometa dokázala odpovědět, když Vašíčkovu střelu dorazil do odkryté branky Tomáš Svoboda.

Brněnští hokejisté navíc dokázali své vedení ještě navýšit, vyhráli nad Plzní po čtvrté v sérii a po dlouhých 41 letech postoupili do finále extraligy.

Branky a nahrávky: 14. Martin Straka (Vlasák, Vykoukal), 41. Jiří Hanzlík (Jan Kovář, Martin Straka) - 2. Divíšek (Malec), 4. T. Svoboda (Divíšek, Jakub Svoboda), 5. Balej (Polodna), 39. Kováčik (L. Čermák), 45. T. Svoboda (Vašíček, Divíšek), 50. Dlouhý (H. Zohorna, L. Čermák), 53. Divíšek (Kováčik, Žižka). Rozhodčí: Hodek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:8, navíc Vlasák - Malec oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 8236. Konečný stav série: 1:4.

Plzeň: Mazanec (5. A. Svoboda) - Marušák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, J. Jeřábek - Duda, Martin Straka, Kratěna - Pletka, Jan Kovář, Vlasák - Michal Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, M. Heřman, Mrňa - Vostřák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Haluza - Balej, Švaňhal, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít