Hokejisté Brna zvládli důležitý zápas o play-off

Brněnští hokejisté získali na desátém místě Tipsport extraligy tříbodový náskok. Kladenské Rytíře, kteří také bojují o předkolo play-off, zdolali v dohrávce 1. kola 1:0. Dohrávka 35. kola mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi vyzněla v poměru 3:1 pro Jihočechy.

Hokejisté Komety oslavují vítězný gól duelu proti Kladnu

Hokejisté Komety oslavují vítězný gól duelu proti Kladnu | Zdroj: ČTK

Kometa se díky vítězství odpoutala na desáté příčce od Litvínova. Na kontě má nyní 56 bodů, což je o tři více než Severočeši a o pět více než dvanáctá Slavia. Deváté Kladno dosud získalo 59 bodů. Všechny kluby mají odehráno 42 zápasů.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Jen výjimečně se v hokeji stává, aby mužstvo vyhrálo díky jedinému vstřelenému gólu. Domácím se to ale na vlastním ledě povedlo dokonce podruhé v řadě.

V utkání šlo spíše o boj než o hokejové parády, vědomí důležitosti zápasu bylo na jeho aktérech znát až přespříliš. Jedinou branku vsítil už v deváté minutě obránce Žižka. Jiří Trvaj vychytal své 39. čisté konto v extralize.

Branka a nahrávky: 9. Žižka (Jakub Svoboda, Divíšek). Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 6912.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

V sedmnácté minutě napřáhl v přesilovce vítkovický kapitán Burger a poslal svůj tým do vedení. Jihočeši si na gól počkali až do třetí třetiny, v 50. minutě srovnal skóre Kašpařík. Hokejisté obou týmů byli často vylučováni, ani přesilovky ovšem ke gólům nevedly. Až dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Budějovic Burian, v poslední minutě přidal třetí branku domácích Gulaš.

Branky a nahrávka: 50. Kašpařík (Mikuš), 58. Burian (Kašpařík, Mikuš), 60. Gulaš (L. Květoň, Němeček) - 17. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3604.

Tibor Kubát, Kamil Jáša, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít